| LaviniaTeodora a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa la mine. Ne cunoastem de vreo 2-3 luni foarte bine. Am fost colegi de banca, dar nu mai suntem totusi stam foarte apropiat eu stau in prima banca din dreapta ( Randul din mijloc), iar el sta in prima banca din stanga ( randul din dreapta). Noi stam unul langa altul ( ne desparte doar un culoar micut).
El ma face sa rad, vorbeste frumos cu mine, are grija de mine, imi ia apararea, daca am ceva ma intreaba, imi ia mereu ceva daca scap de pe jos. Face lucruri pe care nu le mai face cu alte fete.
Deci intrebarea este : Sa-i spun ca il plac? Daca vreau sa ii spun ncum o sa ii spun (imi este rusine)? Cum credeati ca va reactiona? Ma place?
P.S. Am incercat de cateva ori sa ii spun, dar mererm a aparut rusinea.

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Cu rușinea mori de foame cum se spune. Ia-ți inima-n dinți și spune-i ce simți pentru el, dar gândește-te înainte că dacă el n-are aceleași setimente ca ale tale există posibilitatea ca să nu se mai comporte așa cu tine, să se deterioreze relația asta. Pur și simplu spune-i că îl placi, că îți place modul în care se comportă cu tine, felul în care îți vorbește. Baftă big grin.

4 răspunsuri:
| Criinna123a a răspuns:

Heii honey! kiss Și acum, la 19 ani, mă bucur de fluturașii mei în stomac, când mă văd cu iubitul. ^_^ Uhhh, ce frumos! :X Revenind! Eu te sfătuiesc să îi spui pe facebook sau mess, dacă face to face nu ai curaj. Cel mai bine e să fii sinceră cu el, pentru că mai târziu, o să te întrebi 'dacă i-aș fi zis, oare ce ar fi fost?' Poate și el simte asta pentru tine. Te pup dulce, ai grijă de tine! >big grin

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Criinna123a):

De ce pe mess sau facebook? happy
Mai bine la telefon sau face 2 face. Îi vezi sau auzi reacțiile happy. Altfel e!

| Criinna123a a răspuns (pentru girlpoisson555):

M-am referit pe mess sau pe facebook, pentru că, după cum a zis, se emoționează, și nu are curaj. Dar oricum, cel mai bine e, așa cum ai zis și tu, face to face, dar acum depinde de emoțiile ei. kiss

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Criinna123a):

Nici eu n-am avut curaj să spui cuiva face to face asta, sau să fac eu primul pas. dar dacă nu riști nu câștigi și rămâi cu regretul, zic eu! big grin :*