| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat din liceul meu, e de-o seama cu mine(17 ani) si invata la clasa alaturata. Privirile ni s-au intalnit acum cateva zile, iar de-atunci nu mai am liniste. Ne uitam unul la celalalt in pauze, dar nimic mai mult. Nu am vorbit niciodata cu el si nu stiu cum sa fac in asa fel incat sa schimbam cateva cuvinte. Ma gandeam sa ma duc luni sa-l intreb daca imi poate imprumuta o carte de istorie si sa facem si cunostinta atunci.
Cum as putea sa-i atrag atentia sau.ce e de facut?

3 răspunsuri:
| MariaLOL a răspuns:

Nu-i spune ca-l placi! Doar nu esti fraiera lui, nu? In mod normal ar trebui ca el sa te bage in seama asa ca nici sa nu te gandesti sa flirtezi cu el.Eu nu inteleg de ce toti ii dati sfaturi d'astea cu ''spune-i ce simti pentru. el, fii sincera, si asa o sa se indragosteasca de tine.'' Total gresit! tot ce poti face in situatia ta este sa zambesti cu juma' de gura happy Cup ::*

| VirGiveMe a răspuns:

Daca tu ai venit cu solutia, pune-o si in practica. Poti sa incerci sa te imprietenesti cu o fata care il cunoaste pe el si sa iesiti undeva, exista n moduri prin care poti sa faci cunostinta cu cineva.

| yocosmy a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-i ca-l placi si in plus daca nu te place nu e sfarsitul lumii.