| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat din liceul meu, e de-o seama cu mine(17 ani) si invata la clasa alaturata. Privirile ni s-au intalnit acum cateva zile, iar de-atunci nu mai am liniste. Ne uitam unul la celalalt in pauze, dar nimic mai mult. Nu am vorbit niciodata cu el si nu stiu cum sa fac in asa fel incat sa schimbam cateva cuvinte. Ma gandeam sa ma duc luni sa-l intreb daca imi poate imprumuta o carte de istorie si sa facem si cunostinta atunci.

Cum as putea sa-i atrag atentia sau...ce e de facut?
Dau fundita celui mai bun raspuns!happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te-ai gandit bine...du-te la el luni si cere-i o carte sau intreaba-l ceva legat de scoala, baiatul poate e mai timid cand vine vorba de fete si in cazul asta trebuie sa actioneze fata....succes

| ДdД a răspuns:

Buna!
Foarte interesanta ideea cu cartea de istorie cred ca o sa mearga, iar cand mergi sa i.o inapoiezi nu uita sa ii ceri id-ul sau fb-ul.Cat despe partea cu atragerea atentiei incearca sa te porti natural si sa fi tu insati!

Mult noroc! pa-pa