| ZambetheCaptive a întrebat:

Buna imi place mult de un baiat care din intamplare ii place si celei mai bune prietene ale mele. Ea mereu imi spuena ca se uita la ea si zambeste dar acum 2 luni s-a dus cineva de la mine din clasa sa ii spuna ca eu il plac, iar el s`a inrosit si tremura[asa mi-a spus o colega ]iar dupa aceea pur si simplu nu imi spunea nimic nici nu ma baga in seama[nu ca m`ar fi bagat vrodata:)):))] iar acea prietena imi spunea ca se mai uita la ea.Acum cateva zile am plecat undeva cu tata cu masina iar el era in statie iar cand m`a vazut a facut o fata http://www.youtube.com/watch?v=m8Ed8in9Qng o vedeti la 0:39 de parca nu i`ar fi venit sa creada ca sunt eu. A doua zi el trebuia sa intre la ora de fizica iar eu am stat pe scari cand a iesit din clasa s cand sa coboare scarile eu am ridicat piciorul putin in spate [nu a fost intentionat]iar el s`a impiedicat, cat pe ce sa cada jos:)):)). Ieri a venit cu baiatii de la el din clasa sa faca curatenie in gradina scolii[i`a chemat doamna directoare spunand ca ii pune un 10 la ora ei]si eu stateam cu alina[prietena caruia ii facea ochi dulci]si tot se uita la noi dupa am plecat cu alta prietena si tot se uita la noi iar cand intorceam noi capu il intorcea si el.

Eu sincer nu stiu pe cine place ori pe mine ori pe alina norocul meu este ca alinei ii palce de un alt baiat dar nu prea il uita nici pe el. Dau fundita a cel maibun sfat

2 răspunsuri:
| Bubuuuu a răspuns:

Eu zic sa o iei pe Alina mai usor.sa.i spui "chiar ca e dragut" sau dastea.Ca sa inteleaga ca incepi si tu sa il placi. Daca va priveste poate fi semn ca te place, dar poate i se pare baiatului ciudat ca da peste tot unde merge de tine laughing. Tine.o tot asa inca cateva zile.saptamani pana iti faci curaj sa.i ceri Id`u de mess sau sa vorbiti.Si mie mi s.a intamplat sa plac un tip.i.am cerut id unei prietene [care il stia] cand i.am zis cu frica primul "buna" a fost foarte dragut.m.a intrebat "tu nu esti monica de la. scoala [de unde sunt eu :d]. " eu i.am zis ca da.si m.o invitat in oras si d.astea blushing. Vezi sa nu dureze prea mult ca sa vorbesti cu el...altfel poate sa fie luat laughing baftaa big hug

| marinteodora a răspuns:

Eu cred ca pe tine te place deoarece si mie mi s-a intamplat si peste vreo 7 luni mi-a spus