| Inela a întrebat:

Imi place un baiat din clasa mea si am vorbit de citeva ori pe skype, ca la scoala nu prea vorbim (dar cred ca si lui ii place de mine). Si nu stiu cum pot sa incep conversatia, nu vreau sa par ca fug dupa el, scriindu-i de fiecare data "buna, ce mai faci?" si chestii. Nu ca ii scriu asa mereu, dar e evident ca il plac. Deci, idei? happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata trebuie sa stie sa se faca vazuta si placuta. Dupa aceea, trebuie sa astepte reactiile baiatului. Daca acesta o place, va fi obligat de situatia creata sa faca el clasicul primul pas. Daca nu-l face, nu sunt decat doua variane: fie el nu este incantat de tine si in acest caz nu mai ai ce face, fie el nu este capabil de o relatie, este, asa cum se spune in popor, putin pampalau. In acest ultim caz, nu are de ce sa-ti para rau, ca doar nu-ti doresti un astfel de baiat. Nu uita ca baietii se coc mai greu decat fetele!

| cotorox5599 a răspuns:

Simplu:vorbesti liber ca unui prieten!