| AlexMoss a întrebat:

Buna imi spune si mie cineva ce le place fetelor la un baiat si as vrea sa stiu ce fel de baieti le place adica rai si nesimsiti, brutali sau cuminti si se poarta frumos cu fetele
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Greu de raspuns la o asemenea intrebare.Ma poate atrage un baiat chiar daca nu indeplineste conditiile prototipului format drept barbat ideal.In general,parerea mea,cei mai atragatori barbati sunt cei sarmanti,cu un gram de mister,cultivati,cu simtul umorului,ingrijiti, atenti, stapani pe sine, usor dominanti, usor retinuti..asta ca un portret moral. Daca mergem pe baza aspectului, as spune ca prefer barbatii inalti, cu aspect placut(nu musculosi de'ti vine greata, nici slabi sa'i bata vantul), cu stil si bun gust d.p.d.v. vestimentar.Si un gram de tupeu, nu nesimtire este bine venit, totusi cu masura incat sa nu se ajunga la grosolanie.happyAcum fiecare fata are alte gusturi.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mihaMGB):

Da` nici nu vrei multe de la un baiat cei drept.Anunta-ma cand o sa gasesti unu cu atatea calitati.
Mai taie din pretentii da`le draq.

| mihaMGB a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Daca stai sa te gandesti acum obiectiv,chiar nu am pretentii mari,pentru a'ti da seama incearca sa vezi cate dintre calitatile de mai sus le detii chiar tu, si vei vedea ce zichappy Si de gasit, toti fostii mei prieteni inclusiv actualul le detin in mare parte, au ei defecte ce contracareaza calitatile, dar asta ealta problemalaughing.....Nu am spus ca trebuiesc duse la extrem, nu ma astept la un Romeo combinat cu Brad Pitt, Cassanova si Arnold Schwarzenegger presarat cu inteligenta lui Einsteinlaughing.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mihaMGB):

Ok...Hai sa iti zic de mine ca sa vedem daca ma regasesc ok?
Cei mai atragatori barbati sunt cei sarmanti:pot zice ca da ca altfel o fata nu se va simti atrasa asa repede.
cu un gram de mister:am vreo 2 grame de mister, sunt mai inchis.
cultivati:ma uit mereu pe Discovery, National Geographic si Animal Planet.
cu simtul umorului:pff...pot scoate pe oricine dintr-o faza proasta.
ingrijiti:asta e obligatoriu la orice baiat.
atenti:la ce? la fete? la decizii?
stapani pe sine:depinde de situatie dar de obicei sunt cam agitat
usor dominanti:sunt cam dominant...nu-mi place ca cineva sa-mi iasa din cuvant pentru ca nici eu nu fac asta.
usor retinuti:in legatura cu?
as spune ca prefer barbatii inalti:1.80...potrivit.
cu aspect placut(nu musculosi de'ti vine greata, nici slabi sa'i bata vantul):mai slabut deoarece din cauza unei ultime prietene am suferit mult si nu aveam chef de mancare sau altele si nu aveam nici cel mai mic chef sa mananc.
cu stil si bun gust d.p.d.v. vestimentar:eu ma imbrac de obicei rap, mai larg ca-i mai comod insa la petreceri stiu sa ma imbrac adecvat.
Si un gram de tupeu:am vreo 2 kg de tupeu.
nu nesimtire:cateodata...
Deci in mare parte chiar ma regasesc...dar totusi sunt prea multe lucruri pe care le doresti.Tu ce oferi in schimbul acelui "Romeo"?

| mihaMGB a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Atenti la detaliibatting eyelashes, usor retinuti adica calculati si inchisi putin.

Si daca tot ai intrebat ce ofer eu in schimb....Sa vedem: Sunt o combinatie intre femeia romantica, inocenta si cea pasionala senzuala, gen inger&demon. Sunt foarte atenta la detalii, am nu un gram ci 10g de mister, sunt dotata cu o inteligenta nativa(cel putin asa zic parinti/rude/prieteni de familie/oameni importanti care ma cunosc/profesori/etc), sunt foarte calculata si rationala desi uneori ratiunea mea pierde in fata sentimentelor. Sunt foarte spontana, plina de viata si am un simt al umorului fantastic. Avand in vedere nr de barbati/zi care intorc capul/incearca sa socializeze/ma cauta consider ca am si o doza de charm si sex-appeal.Sunt foarte Retinuta,usor inaccesibila,tupeista, directa, sociabila, si sunt dotata cu un bagaj de cunostinte vast. Legat de aspectul fizic acum:sa vedem am cam 1, 65, 53kg, o talie de 62 cm,forma de clepsidra,ochi albastrii,buze grosute, sprancene arcuite, pometii evidentiati, nas mic/drept, parul brunet lung pana la sani, sunt foarte ingrijita aproape obsedata de igiena si ingrijirea personala.Imi place sa ma imbrac elegant, dar nu pompos, rafinat, si merg pe deviza "ce e mai putin, e mai mult".Am de altfel multe defecte ..la comportament ma refer, dar exista o balanta intre calitatile si defectele melehappy

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mihaMGB):

Parca ai fi sormea...Si sora mea are aceleasi calitati ca si tine doar ca injura mai mult si are mai mult tupeu.
Oricine are defecte..Eu am defecte privind la dragoste..Sunt un tip gelos si posesiv si cateodata, mai rar cei drept, ma si altoiesc cu unu pe strada din cauza ca se baga in seama cu prietena meahee hee.Deci...nu stiu daca sunt in avantaj sau dezavantaj cu caracterul.

| mihaMGB a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Deja imi place de sora talaughing Sunt si putin egocentricarolling on the floorsi nu narcisista, dar imi iubesc propria persoanalaughing.....si eu sunt geloasa si posesiva dar sunt foarte controlata deci stiu sa actionez cu diplomatiehappy A si nu injur in public, nu ma enervez vizibil in public si prefer sa combin inteligenta aptitudinile in vorbire si ironia pentru a contracara un atac verbal, decat sa apelez la jargontongueDar totusi de unde curiozitatea ta in legatura cu gusturile fetelor? Esti nesigur? Sau doar curios?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mihaMGB):

Eu vreau sa stiu cat mai multe legat despre ele...Tocmai de aia am invatat limbajul corpului.
Eu pot face si multi prin cuvinte dar cand ma i-au nervii grav nu prea ma pot controla decat cu scandallaughing. Cred ca se trage de acum 2 ani cand am facut 1 an de k1 si caracterul de "dur" vine de acolo.
In public injur rar, decat cand ma injura cineva la telefon sau fata in fata...in rest no.
Stiu ca-ti place de sora mea, nu degeaba are gagic de 2 ani jumate-.-". Amandoi se potrivesc de minune.Ce e sora mea tupeista dar cei si gagicasu.Ma depasesc.
Deci e bine ca tu ai capul pe umeri, e bine de tine pe viitor.

| mihaMGB a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

"Stiu ca-ti place de sora mea, nu degeaba are gagic de 2 ani jumate-.-" " asta a sunat afraza ce i'o bagi pe gat unui baiat ce ar dori ceva cu sora talaughing...eu sunt fata, nu am tendite spre lesbianism sa stiilaughing, ma refeream doar ca imi place de ea ca e asemeni miehappy sper ca vei atinge apogeul cunostintelor despre sexul frumos, ca vad ca doresti mult astahappy

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mihaMGB):

Nu ma refeream la lesbianism...ma refeream la caracter maitongue.
Daaa vreau sa cunosc cat mai multe despre fete ca pe viitor sa nu isi mai bata vreuna joc de mine.Am fost inselat de mai multe ori si pot spune ca am avut o tarie de fier sa nu dau in ele sau sa le injur.Le-am ignorat pe toate si mai tarziu tot ele ma cautau dar a fost mult prea tarziu.
Deci unde am probleme, invat ca sa scap de ele.

11 răspunsuri:
| Rawwrr a răspuns:

Ehh.Aici depinde si de fata.Eu sunt fata.happySi imi plac tipii nu prea mandrii de ei.Prefer tipii cuminti si fideli, dar sa aiba un gram de rautate in el, cand e 'Nu" e "nu"! SucceS!

| angel11 a răspuns:

Mie imi plac baieti rai blushing, nu as vrea sa fiu cu un baiat ca o momaie laughing imi plac baieti care ma pun la punct, dar in acelasi timp uneori as vrea sa fie romantic...sa-mi arate ca ma iubeste dar nu sa imi aduca flori in fiecare zi laughing imi plac ce-i care imi dau atentie dar sa nu fie in orce moment cu mine tongue ...deci as vrea sa fie ca iubitul meu, adica o combinatie de baiat rau cu unu cuminte big grin