| miruna1383 a întrebat:

Împreună cu iubitul meu ne-am frecat prin haine de mai multe ori, in zile diferite. Tin sa menționez ca de fiecare data a fost fara ejaculăre, cel puțin asa susține el. Ultima data am observat ca suntem uzi, insa eu eram si pe chiloți si pe pantaloni, iar el era doar pe pantaloni in partea in care am stat eu. Ideea este ca el avea o pereche de pantaloni ce l-a ros si i-a amorțit penisul. Exista posibilitatea sa raman însărcinată? Sa iau pastila de a doua zi? *s-a întâmplat aseara*
Tin sa menționez ca am un ciclu foarte neregulat. Mi-a venit doar de 3 ori intr-un an, iar diferența dintre doua a fost de 6 luni. Ajutorr! Va rog, ma documentez de foarte mult timp, va rog sa nu fiu criticata sau certata. Vreau un răspuns clar! Mulțumesc anticipat.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum naiba îți imaginezi că poți rămâne prin haine? crezi că pe piele se formează copiii? că doar nu-ți imaginezi că poate ajunge ceva înăuntru în momentu în care oricum trece printr-un strat de haine laughing

| miruna1383 explică (pentru Adry05):

Maine ar trebui sa-mi vina ciclul, iar in seara asta mi-a sângerat putin. Ar putea fi sângerarea de nidatie a implantarii ovulului?

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu te-ai documentat deloc, atata vreme cat afirmi ca, prin haine poti ramane gravida, in situatia in care nu scrie nicaieri, ca asa ceva ar fi posibil.
O sarcina se poate forma doar daca exista penetrare vaginala, cu un penis.
Nu poti ramane gravida cu degetul, morcovul, jucariile, prin hainele baiatului, sau prin sters cu perdeaua sau apa din baie.
Imi pare rau pentru tine, dar nu poti cere sa nu fii criticata, cand vii cu aberati de acest gen si mai afirmi ca te-ai documentat.
Ori esti copil foarte mic si atunci, ar trebui sa mai amanati joaca de-a sexul, ori pui mana si inveti despre reproducere si organe genitale, ca sa intelegi cum se fac copii, in realitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie care se considera INTELIGENTA si bine INFORMATA ar trebui sa stie, sa cunoasca urmatoarele :
CAND si IN CE CONDITII SE FOLOSESC PASTILELE CONTRACEPTIVE (de a 2-a zi) :
Folosirea INUTILA a pastilei contraceptive Escapelle, Postinor2 sau a pastilei avortive ellaOne (de a 5-a zi) se considera ca fiind o crasa IRESPONSABILITATE si mai ales cu totul impardonabila. Din acest motiv este important sa fie cunoscuta si bine stiuta urmatoarea informatie foarte utila si folositoare pe viitor :
Intotdeauna si in toate cazurile in care apar situatii neplacute cum ar fi ruperea prezervativului in timpul actului sexual sau a ejacularii din greseala, neatentie deci involuntare a spermei in vagin intr-un moment in care femeia nu este sigura sau nu stie cu precizie in ce etapa a ciclului menstrual este in acel moment, in astfel de cazuri/situatii, primul lucru care este indicat sa fie facut, este aceea de a cumpara din farmacie si a face testul de fertilitate/ovulatie conform indicatiilor existente in prospect :
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
Cu ajutorul testului se determina rapid in doar cateva minute si in mod foarte precis cu o acuratete de peste 97%, daca in acel moment femeia ESTE sau NU ESTE in zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Testul trebuie sa fie efectuat fiindca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care in acel moment femeia este in perioada fertila a ciclului menstrual.
In concluzie, NUMAI in cazul in care rezultatul testarii efectuate este POZITIV, deci indica faptul ca este posibilitatea sa existe un OVUL VIABIL din care se poate forma o sarcina nedorita, DOAR in acel caz si NUMAI atunci este indicat si recomandat sa fie folosita una din pastilele contraceptive Escapelle, Postinor 2 sau pastila avortiva ellaOne (de a 5-a zi) chiar si daca femeia este constienta de urmarile negative care se vor putea produce in organismul ei in urma folosirii unei astfel de pastile.
Daca rezultatul testului de fertilitate/ovulatie este NEGATIV, in acel caz este absolut sigur ca femeia NU este in perioada fertila a ciclului menstrual si in consecinta NU se poate forma sarcina si drept urmare NU se va folosi nimic. Multa sanatate!
P.S. Presupun ca citind cele explicate, astfel vei reusi sa intelegi ca este de evitat ca organismul tau sa fie ''intoxicat'' INUTIL si IRESPONSABIL cu hormonii extrem de ''nocivi'' proveniti din pastila de a 2-a zi. Multa sanatate!

| miruna1383 explică (pentru corbulalbrosu):

Am înțeles, dar eu vreau sa aflu daca pot fi însărcinată...

| darrio2007 a răspuns (pentru miruna1383):

Insarcinata prin haine? Niciodată. Joaca de copii.

| miruna1383 explică (pentru darrio2007):

Cu tot cu ce am menționat mai sus nu e posibil?

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru miruna1383):

Sperma trebuie sa ajunga adââââânc în vagin copila mea

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru miruna1383):

Plus ca probabil sa fi fost ud de la tine nu de la el

| darrio2007 a răspuns (pentru miruna1383):

Nu. Niciodata. De- asta exista penetrare, ca sperma sa ajunga cat mai aproape de ovulul tau. Ovulul este in interior nu sta pe buzele p...

| Sofer a răspuns:

Nu ramai insarcinata mai ales in circumstantele descrise de tine.

| miruna1383 explică (pentru Sofer):

Trebuie sa menționez ca mi-a bagat degetul in vagin

| HadesSs a răspuns:

Cati ani ai, 10 ani?