| miruna1383 a întrebat:

Buna, împreună cu iubitul meu ne-am frecat prin haine de mai multe ori, in zile diferite.
Ultima data mi-a bagat degetul in vagin si avea o pereche de blugi care l-a ros si i-a amorțit penisul.
El spune ca nu a ejaculat, dar nu stiu ce sa cred. Fiind virgin ma gandesc ca nu prea stie.
Ideea este ca mi-e frica sa nu fi ramas gravida.
Asta s-a întâmplat pe 19, iar ciclul trebuie sa-mi vina mâine, adica 25. Azi, in 24 mi-a curs sânge maroniu, dar putin si nu pare a fi ciclul. E posibil sa fiu gravida? Sa fie oare sângerarea de nidatie?

7 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Dumnezeule ce de idioți...

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul facut cu degetul, sau prin haine, ori cu morcovul sau vibratorul, nu lasa gravida pe nimeni!

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Fiindca joaca sexuala a fost practicata cu circa 5-6 zile inainte de ultima zi a ciclului, adica in perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual, formarea sarcinii in acest moment este 100% IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma este in mod sigur ejaculata/ajunge in vagin.
2.) Daca cand ovulul este fecundat in momentul producerii sale, nidatia, adica procesul de implantare a ovulului in endometru se produce cu circa 4-5 zile inainte de data la care ar fi urmat sa inceapa menstruatia. Concret, raportat la situatia ta sangerarea de nidatie s-ar fi putut produce in data de 19 sau 20 Ianuarie.
3.) Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau chiar si... DIN NIMIC asa cum cred si/sau considera inca foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi;
-- data la care a inceput ultima menstruatie,
-- tipul ciclului menstrual, daca este REGULAT sau NEREGULAT,
-- lungimea ciclurilor ca numar de zile, (chiar si aproximativa),
in astfel de situatii formularea unui raspuns care sa fie 100% cert precis si corect, din pacate NU se poate oferi.
Insa se poate afirma fara teama ca s-ar gresi, ca in cazul descris posibilitatea de a se forma o sarcinii este cu totul exclusa. Sanatate!

| miruna1383 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai sangele inseamna ca i ciclu?

| Sofer a răspuns:

Cu ce sa ramai însărcinată draga domnișoară.

| Ely1234567 a răspuns:

Stai linistită că nu ești însărcinată

| miruna1383 explică:

Dupa 4 zile mi-a venit un lichid putin maroniu, iar in dimineața urmatoare ciclul cred (foarte mult sange vișiniu chiar rosu fara cheaguri) ideea este ca mi-a tinut 6 zile, s-a oprit pe parcursul zilei, seara iar a venit, dimineața următoare s-a oprit, iar la amiaza iar a curs putin sange rosu - visiniu. Ar putea fi sarcina extrauterina? Am citit pe net ca simptomele ar fi stare de ameteala, oboseala, dureri foarte mari de burta, dureri de ovare si sângerare excesiva, cele pe care le am. Acum mi e frica. E posibil sa fie sarcina extrauterina?