| Mariaa788 a întrebat:

Bună în 2 Mai am luat pastila escapelle la 5 zile după administrarea pastilei am avut aceea menstruatie (efect advers) care a ținut 2 zile dar de atunci nu am mai avut niciun fel de menstruatie am efectuat 8 teste de sarcina în săptămâni diferite dar toate au ieșit negative ultimul a fost în data de 26 iunie cu prima urina de dimineață si acesta fiind tot negativ, simptome nu am de niciun fel doar lipsa menstruației.As putea fi insarcinata sau sunt întârzieri foarte mari din cauza pastilei?
Va rog sa ma ajutați cu un răspuns...simt ca înnebunesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce simti ca inebunesti, ai patit ceva grav?
Ai fost violata si acum iti este frica de boli grave?

| Mariaa788 explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu este vorba de asa ceva doar ca sunt foarte stresata neavând menstruatie de atâta timp

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariaa788):

Daca ai fii citit prospectul pastile inainte sa o fii luat-o ai fii vazut ca vine cu foarte multe efecte secundare, pe termen lung, printre care si lipsa menstruatie, ori intarziri masive de zile si saptamani.

Vin si eu cu o curiozitate: de ce preferi sa te supui riscului facadnd sex fara protectie, stiind ca poti sa ramai gravida ori sa iei boli cu transmitere sexuala grave, cand folosirea unui prezervativ este atat de simpla si te protejeaza in totalitate?
Ce te-a determinat sa accepti un risc asa de mare?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu te mai stresa, e ceva normal. Nu esti insarcinata.