| Nataliamiriam a întrebat:

Bună.
În 25 iulie m-am jucat puțin cu prietenul meu si el a ejaculat lângă vagin, menționez ca actul sexual în sine nu a avut loc, doar acel joc, după în 31 mi.a venit ciclu, dar în august nu mi.a mai venit, si acum luna asta mi.a venit iar, menționez ca am un ciclu foarte neregulat, vreau sa va întreb dacă a-și putea fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NU poti fi insarcinata fiindca intre timp/dupa acea joaca s-a produs sangerarea menstruala prin care a fost eliminat din uterul tau ''culcusul/patul'' in care s-ar fi dezvoltat ovulul in cazul in care ar fi fost fecundat de catre un spermatozoid. Producerea menstruatiei reprezinta in 99, 99% din cazuri GARANTIA ca NU s-a produs fecundarea ovulului si faptul ca acel ciclu menstrual s-a terminat si a inceput un NOU ciclu. In cazu tau in organism se produc dereglari hormonale deosebit de intense ceea ce provoaca la randul sau si dereglarea foarte intensa a ciclului menstrual care devine cu totul NEREGULAT. Explicatia acestui fenomen il gasesti in urmatorul raspuns : https://www.tpu.ro/......r-asta-ar/

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

Si ești sigur ca nu sunt insarcinata?

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

Ai studiat ginecologie?

| bogdan72 a răspuns (pentru Nataliamiriam):

E cultura generala, nu ginecologie. (Desi uneori exista o hemoragie de ziua a 7-a postfecundatie, corespunzatoare implantarii pe peretele uterin, care se poate confunda cu o menstra. Dar nu e cazul...)

In alta ordine de idei, site-ul asta e plin de intrebari identice. Ce naiba e asa greu sa il lasi sa ejaculeze in alta parte (sau pe un servetel, nu stiu) si (nu e cazul tau) daca atingi sperma sa nu iti mai introduci degete in vagin pana te speli? Serios acum, nu trebuie sa fi "studiat ginecologie" pentru asta.

| Nataliamiriam explică (pentru bogdan72):

Sunt foarte speriata, de aia am întrebat, am cautat, dar situație ca și a mea nu am găsit.

| Yon1470 a răspuns (pentru Nataliamiriam):

Situatie ca a ta nu mai are nimenea, cum ar spune si Salam, daca ar fi cu noi la o conversatie!

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar dacă ciclu îmi vine la 2 luni, zilele alea sunt tot fertile? Sau doar în cazul unui cilul regulat?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nataliamiriam):

Indiferent ce lungime are un ciclu menstrual atat REGULAT cat si/sau NEREGULAT, ca are doar 21 de zile (cel mai scurt ciclu menstrual), 28 de zile, 42 de zile sau 50-60 de zile, ori chiar mai multe, intotdeauna cele 9-10/11 zile situate inaintea zilei de incepere a MENSTRUATIEI, sunt 100% NEFERTILE fiindca in mod absolut sigur a avut loc OVULATIA cu 14 zile inainte de data de pornire a menstruatiei si in mod absolut sigur acel ovul ''A MURIT'' si a DISPARUT din uter cu circa 11/12 zile inainte de menstruatie. Deoarece in 31 August a inceput MENSTRUATIE reiese indiscutabil ca OVULATIA a avut loc in data de 17 August si in acest caz in ciclul menstrual anterior chiar daca acesta a avut o lungime de 2 luni (60-63 de zile) PERIOADA FERTILA in care se putea forma o sarcina s-a suprapus peste perioada zilelor cuprinse intre 13 - 18 August adica cele 5-6 zile in care daca sunt intretinute contacte sexuale si ajunge sperma in vagin devine posibila formarea unei sarcini. Rezulta ca Incepand cu data de 21 August din UTER a DISPARUT OVULUL aparut in data de 17 August, astfel ca ultimele 9-10/11 zile ale ciclului sunt 100% NEFERTILE. Dar la fel si zilele cuprinse intre data de incepere a penultimei menstruatii probabil (30Iunie/1Iulie) si 12 August au fost de asemenea zile NEFERTILE in care formarea unei sarcini d.p.d.v. stiintific si medical este considerata ca fiind IMPOSIBILA, in concluzie si in cazul sexului intretinut in data de 25 Iulie. In mod absolut sigur. Sanatate!

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

Dar în August nu mi-a venit, doar în 31 Iulie și acum în 14 Septembrie

9 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Daca nu aţi făcut sex cum să rămas gravidă? Telepatic?