| Roxana223 a întrebat:

Bună!
În 4 octombrie mi-a venit menstruația, doar ca a durat 4 zile (de obicei durează 6-7) și azi, 22 octombrie mi-a venit din nou.
Menționez ca în ultimele 2 săptămâni am fost mai trista puțin și foarte stresata.De asemenea în august am fost la ginecolog și a fost totul ok,am avut doar o mica infectie, dar mi-a trecut.
Menționez ca încă nu mi-am început viata sexuala.
Ar trebui sa merg la medic? Sau din ce cauza mi-a venit și acum?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Poti fi sigura ca infectia a trecut numai daca dupa ce ai terminat tratamentul, ai facut analiza specifica si aceasta a iesit bine.Insa unele infectii, chiar daca dau impresia ca au trecut, sau chiar daca ai urmat tratamentul fara abateri, persista si pot cauza complicatii.Desigur, nu spun ca ar fi cazul tau si sper sa fii bine, dar ca idee...

Insa neregularitatea ciclurilor menstruale se datoreaza in principal dereglarilor hormonale, ori daca ai peste 16 ani, acestea nu se mai justifica ca facand parte din cadrul normalitatii.

In orice caz, orice ciclu mai lung de 45 de zile, sau mai scurt de 20 de zile, ridica semne de intrebare si cere o vizita la medic.
In cazul tau, a fost vorba de un ciclu de 18 zile (4 oct. -21 oct.), deci ar fi bine sa te prezinti la medic daca ai posibilitatea.

Numai bine!

1 răspuns:
| Cupidonul69 a răspuns:

Dau funda