| Mirunaraeschi a întrebat:

Bună!
În aprilie am avut menstruația pe 13 și de pe 30 pana pe 7 am făcut-o neprotejat, astăzi mi-a venit menstruația.
Exista totuși vreo șansă să fiu insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual anterior care s-a terminat in data de 8 Mai, s-a desfasurat pe intervalul cuprins intre 13.04 - 08.05 = 26 zile, rezulta ca PERIOADA FERTILA s-a suprapus peste perioada zilelor situate intre 21 si 26 Aprilie.
Reiese ca toate actele sexuale au fost intretinute in perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA care a inceput in data de 28 Aprilie si din acest motiv a fost cu totul/100% IMPOSIBIL sa poti sa ramai insarcinata chiar si daca sperma ar fi ajuns/ar fi fost ejaculata in vagin de fiecare data la terminarea fiecarui acte sexual intretinute.
Fiindca a fost cu totul imposibil sa se poata forma sarcina din motivele expuse, poti fi ferm convinsa ca menstruatia actuala a inceput exact din acest motiv si anume : inexistenta garantata a sarcinii.
Multa sanatate!

| Mirunaraeschi explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc pentru răspuns!