| Karlla1996 a întrebat:

În luna decembrie am avut doua menstruatii in 3 și in 28! Pe data de 10 și 13 am avut contacte sexuale neprotejate (a terminat înăuntru) s-ar putea sa fiu însărcinată?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse foarte mari sa fi ramas. De ce nu va ganditi inainte de a o face ci abia după?
Vă place mădularul mai ceva ca penisul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sanse sunt odata e ai avut sex in data de 13...fiind in perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

Da, dupa contactul din 13(zi cu ghinion).

| Andreeush a răspuns:

Șanse sunt, dacă nu va-ți protejat.

| Karlla1996 explică (pentru Andreeush):

Și testul de sarcina când l-as putea face?

| Andreeush a răspuns (pentru Karlla1996):

Pentru a avea un rezultat cat mai sigur trebuie să îl faci la 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| Andreeush a răspuns:

E vina robotului care aprobă mesajele pe grup. Eu am scris corect.

| Csander a răspuns:

Am si eu o intrebare, care probabil o sa para rautacioasa, dar voi, tipele, va intrebati vreodata treburile astea inainte sa faceti sex sau intotdeauna dupa ce faceti?
Pentru ca altfel e extrem de explicativ de ce avem un numar extrem de mare de mamici minore si rata avorturilor doar creste de pe o zi pe alta.

E evident ca poti ramane insarcinta daca nici macar pastile nu ai luat. Faptul ca probabil nu erai in perioada fertila, nu iti reduce sansele extrem se mult pentru a avea o sarcina.

Si iar cu riscul de a fi rautacios, unii dintre voi chiar meritati sa suferiti. Problema e ca ii faceti si pe altii sa sufere mai tarziu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Csander):

Mi-ai luat raspunsul din gură. Bravo!

| Csander a răspuns (pentru darrio2007):

Pai na, mi se pare extrem de normal sa simti nevoia sa faci sex, fie ca o faci cu prietenul/prietena, fie ca schimbi partenerul o data la o saptamana sau o luna, desi saptamanal totusi parca bate in penibil. Inteleg chestiile astea si-s de acord cu ele intr-o masura mai mare sau mai mica, dar nu inteleg niciodata cum sa nu te protejezi avand atatea metode la dispozitie, ca mai apoi sa te intrebi daca poti sau daca poate ramane insarcinata. E evident ca de ambele parti se vrea ca actul sexual sa fie terminat total fara a fi "intrerupt", dar trebuie sa se constientizeze ca riscurile sunt extrem de mari. Te chinui si tu ca tipa pentru ca treci printr-o nastere inainte de vreme(pribabil), il chinui si pe tipul care e inconstient la randul lui si se gandeste doar la momentul respectiv, apoi pe viitor mai chinui si fiinta aia care vine pe lume nu din dragoste, ci din simplul fapt ca ai vrut tu sa iti rezolvi placerea carnala.

Un procent extraordinar de mare sintre toate mamicile astea extrem de tinere, oricat de mult ar spune ca isi doresc copilul pe care il au si ca il iubesc, neavand tatal aproape, e total fals! Ca sa iti incepi viata de parinte la 16-17 ani, nu este absolut deloc placut si nu exista nici un fel de beneficiu in treaba asta, ci doar ai sa pierzi, sa pierzi si sa pierzi intr-una o gramada de alte treburi pe care viata ti le poate oferi.

| DevilRock a răspuns:

Sunt sanse mici sa ramai insarcinata.