| Anonim9800 a întrebat:

In perioada 26-31 iulie am luat un tratament pentru infectie urinară (Uractiv Forte -supliment alimentar) si extract de merisor, iar în perioada 3-6 august am luat Reumabloc Forte-supliment alimentar. Sâmbătă seara (8 august) am avut un contact sexual neprotejat, dar iau și anticonceptionale Logest si as dori sa stiu daca e posibil sa rămân însărcinată? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in mod absolut sigur substantele componente active din cele 2 tratamente folosite NU intra in procese de interactiune cu hormonii existenti in pastila anticonceptionala Logest, rezulta ca efectul contraceptiv al metodei folosite ramane nemodificat si in consecinta este cu totul imposibil sa se poata forma sarcina in cazul in care toate pastilele AC sunt administrate corect si mereu la timp. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Posibil nu... Ca iei anticoncepționale.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Daca nu a ejaculat in timpul actului sexual nu ai cum sa ramai insarcinata.