| bbnnmm a întrebat:

În ultimele 6 luni mă gândesc foarte des și mult la conceperea unui copil. Iar în ultima lună, nu a trecut o zi să nu mă gândesc la un copil. Simt că asta mai lipsește pentru a-mi fi viața completă, copilul. Doar că urmează o perioadă mai solicitantă pentru mine în apropierea verii și consider că sarcina m-ar stresa mai mult. Să mai aștept? Mai am un gând în minte. Eu îmi doresc enorm băiat și simt că dacă aș avea fată, nu aș iubi-o. Cum tratez problema asta? Psiholog?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca-i mai important sa termini liceul si sa-ti iei BAC-ul intai?
Copii se pot face oricand, dar daca arunci acum pe apa sambetei, cei 12 ani de invatat, nu vei regreta?
ce-i graba asta?
Ai servici, ai casa, ai tot ce-ti trebuie si au ramas doar copii sa-i faci?

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca din sarcina formata sa rezulte un copil de sex masculin, poate fi ''fortata'' si marita intr-o masura apreciabila in cazul in care vei reusi sa intretii sctul sexal finalizat cu ejacularea spermei in vagin, exact in ziua in catre are loc ovulatia. Este foarte bine cunoscut faptul ca spermatozoizii de sex masculin fiindca sunt mai mici si din acest motiv se deplaseaza mult mai rapid fata de spermatozoizii masivi si greoi de sex feminin, vor ajunge mult mai rapid din vagin pana in colul uterin si astfel creste foarte mult sansa ca in urma fecundarii ovulul sa rezulte o sarcina de sex masculin. Acest moment OPTIM extrem de scurt de doar 6-12 ore din cadrul ciclului menstrual, poate fi stabilit intr-o masura destul de mare daca este folosit testerul de ovulatie/fertilitate. Succes!

| Plato a răspuns:

Simti, dar nu va fi asa. Dupa ce ti-o da doctorul, sa vezi cum nu te mai recunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Da, cel mai bine ar fi sa dicuti cu un psiholog. Sa ai o seara frumoasa.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... daca asta simti ca vrei sa faci, atunci n-ai decat, dar nu inainte sa te uiti putin la tine. Ai un venit stabil? Casa? Ii poti oferi o crestere normala? Iti poti permite costurile? Il iubesti pe omul cu care-l faci si esti sigura ca nu va ve-ti desparti? Cat despre fata sau baiat, psiholog te-ar face bine.