| lovelovell a întrebat:

In urma cu cateva zile am chemat un "prieten" la mine si eu fiind virgina nu am vrut sa facem sex. El mi-a bagat un deget sau doua in vagin si m-a durut. Dimineata urmatoare aveam pete de sange si mi-a mai curs un pic ziua aceea. Tin sa mentionez ca menstruatia mi-a trecut inainte cu cateva zile de intamplarea asta. Vreau sa stiu daca mai sunt virgina

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca acel asa zis "prieten" ti-a bagat 1-2 degete in vagin si probabil din neglijenta fiindca nu a fost suficient de atent sau din cauza excitarii prea intense s-a comportat mai dur/violent si a reusit sa-ti lezeze/deterioreze sau chiar sa rupa HIMENUL existent la intrarea in vagin, acest lucru a avut ca urmare asa numita DEFLORARE a "pasaricii" tale, dar si in acest caz tu ai ramas in continuare VIRGINA. Trebuie sa stii ca VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica este doar o notiune imateriala si INVIZIBILA, de a carei existenta sau lipsa starii de virginitate o stie doar/numai fiecare fata/femeie in parte. VIRGINITATEA de fapt NU se pierde (fiind imateriala) ci ea pur si simplu DISPARE din mental, in momentul in care se produce/are loc contactul dintre organul sexual feminin adica VAGIN, cu organul sexual masculin adica PENISUL. In concluzie ai fost, esti si vei ramane in continuare virgina pana in momentul in care vei intretine primul contact sexual real in cursul caruia penisul va fi introdus in mod direct in vaginul tau. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. Ai avut contact sexual (masturbare de catre partener) si el a avut grija sa iti rupa si himenul. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca esti

| AIeXxX a răspuns:

Virginitatea ti-o pierzi doar daca faci sex, daca ti-a bagat degetu acolo nu inseamna ca te-a dizvirginat

| Veltorb a răspuns:

Atâta timp cât nu ați făcut sex ești virgină

| lovelovell explică (pentru Veltorb):

Nu am facut sex dar mi-a bagat degetele adanc si m-a durut chiar tare

| lovelovell explică (pentru Veltorb):

Si atunci de ce m-a durut atat de tare si mi-a si curs sange oare?

| P4rAd0x a răspuns (pentru lovelovell):

Buna. In cazul in care ti-a curs sange in momentul respectiv si te-a durut foarte tare exista sanse extrem de mari sa nu mai fii virgina.

| Veltorb a răspuns (pentru lovelovell):

E posibil să îți fi rupt himenul dar dacă nu ați făcut sex ești virgină.

| Mustata_Ciprian_1981 a răspuns:

Nu mai esti.
Dar es nu inteleg CA cautau degetele IMHO prieten pe acolo... Daca nu e iubitul tau?

Ai grija CA baiatul stie CE vrea si stie CE face