| Anonim078 a întrebat:

Inca de vara trecuta imi place de un baiat. jumatate din vara mi-am petrecut-o cu el si cu prietenii nostri pe afara. Este foarte de treaba, mi-a dat si ciocolata :3. Dupa ce a inceput scoala am mers odata la mall cu el si niste prietenii, mi-a dat din ce si-a cumparat lui, eu i-am dat niste bratari facute de mine pe care si acum le poarta. In rest am mai mers la el la scoala unde ziceam ca merg sa-mi vad unele prietene (din clasa lui), dar de fapt ma duceam sa-l vad si sa mai stau cu el. si stiu ca una dintre colegele lui care imi este prietena ii place mult si ei de el (el stie asta), dar din cate am inteles de la alti colegi de ai lor, lui nu ii place de ea sunt mai mult prieteni, in rest cand mai eram in prejma lui ma mai bazaia cateodata laughing si ma ajuta mereu daca se intampla ceva. Iar acum cateva zile o prietena vorbea cu el pe mess si au ajuns sa vorbeasca despre mine. l-a intrebat ce parere are despre mine si el a spus ca sunt de treaba, doar ca nu prea am vorbit noi doi asa multe chestii incat sa ma cunoasca mai bine ( mda. sunt mai timida. ), iar apoi prietena mea i-a spus ca vrea sa faca cumva sa fim impreuna, iar el a spus ca nu prea are timp de o prietena pentru ca are niste probleme in familie ( parintii lui au divortat ), iar ea i-a spus ca o sa aiba timp vara asta cand vom merge iar impreuna pe la strand si pe afara. Acum tot ma bate gandul daca i-ar putea placea de mine. happy Voi ce ziceti. niste sfaturi? happy Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Ankutzaaa a răspuns:

Eu cred ca da!
Dar intelege-l ca acum chiar nu are timp pentru o prietena, cand o sa se rezolve problemele fi sigura ca o sa fiti impreuna.
Nu il stresa sa nu creada ca esti vreo disperata.
Fii alaturi de el!
O sa fie bine!:*
Mult noroc:*

3 răspunsuri:
| seby8873 a răspuns:

Pai daca ai o cea mai buna prietena care sa il cunoasca si pe el bineinteles atunci ea este cheia ca tu sa ajungi la el (daca tu zice ca esti timida). Pentru ca ai nevoie ca si noi baieti sau cel putin unii dintre noi ai nevoie de un wingman sau mai bine zis o wingman-itsa adica mai pe romaneste o persoana care sa te ajute sa fie mana ta dreapta...de preferat mai putin timida decat tine, iar daca el are probleme in momentu de fata probabil ca inca aprox o luna va fi asa mai ales daca e sufletist si tine la parintii lui si implicit la relatia lor. Nu vreau sa iti stric planurile dar mai ai de asteptat, e cam greu la inceput cu timizii astabatting eyelashes. Dar sti cum se zice un munte e greu de uract dar cand ajungi in varf imagina e absolut minunata. Ce pot sa zic momentan e sa fi de partea lui. BAFTA!

| Turdeanul a răspuns:

Trebuie sa va intelegeti fi cu el alaturi

| GinglindSummer a răspuns:

Nu te place.Sa te placut avea sa fie acum cu tine.Te respecta si te place dar ca pe o simpla prietena. Divortul este doar un asa numit motiv)