| Ingrid16V a întrebat:

Buna! Întâmpin o problema ce mă macină de ceva timp. Atunci când fac dragoste cu iubitul meu, totul decurge normal, este foarte excitat, pana introduce penisul in vagin. Îl introduce și după 2 minute, se înmoaie și se chinuie sa ejaculeze. Sunt eu de vina? Poate sunt prea larga? Menționez ca in ultimul timp, am slăbit foarte mult și chiar mă simt mai larga. Este primul meu iubit, suntem de 5 ani împreuna și totul a fost perfect pana acum o luna, când la ultimele 3 partide de sex, am simțit ca parca da in gol, ca se chinuie. Mă simt foarte aiurea și chiar nu știu ce sa fac?
Mă poate ajuta cineva! Am 27 ani și el are 34 ani.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai are atractie pentru tine. A intervenit rutina in relatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti tu de vina ci el! faptul ca ii moare sexul cu o femeie se datoreaza anilor demasturbare excesiva.
Penisul lui s-a obisnuit cu mana lui asa ca, el nu mai simte placere si de aceea pierde erectia.
Nu ai de ce sa te simti tu aiurea, fiindca asta este rusinea lui, nu a ta!
In ce priveste largimea vaginului iarasi esti gresita, fiindca vaginul femeii este elastic, intanzandu-se si miscorandu-se in functie de contractiile lui. Vaginul se largeste numai cand dai nastere, ca sa permita copilului sa iasa, dar revine la nromal in 40 de zile.

| tzionut a răspuns (pentru Violleta2022):

Jassmina nu sti cate mult gresesti. In studentie la un moment dat m-am cuplat cu o fata de la biologie. Fata frumoasa, as fi urcato pe toti peretii. Pana la momentul in care am si ajuns in pat. Practic desfacea picioarele si statea ca o molusca. Prima oara m-am chinuit sa termin gandind la fata dinaintea ei si cum era ea in pat. A doua oara m-am oprit si am discutat cu ea. Nu a mai fost a treia ocazie happy Nu stiu voua femeilor dar noi nu agreem cand partenera nu participa. E ca si cum ai intretine raporturi intime cu un cadavru. Daca nu obtii feedback de la partenera, ca ceea ce faci chiar produce placere, incepi sa te gandesti ce naibii gresesti, si moare.
Daca nu il mangai si saruti in timp ce o faceti, sa nu te mire ca i se inmoaie. Nu e vina lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tzionut):

Nu este cazul acestei fete!
Chiar scrie daca citesti mai bine ca totul a fost f bine intre ei timp de 5 ani de zile, doar de 1 luna este poblema asta, deci nu-i caz de frigiditate si nici de stat ca molusca, ci de pierderea erectiei organului, din diverse motive.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii este recomandat ca iubitul tau sa se prezinte la un cabinet medical de Urologie pentru a discuta si sa fie consultat de medicul specialist urolog.
Sau ar putea de asemenea sa se adreseze unui psihoterapeut sexolog specializat in probleme de dinamica sexuala.
Problema de disfunctie sexuala cu care se confrunta iubitul tau nu are legatura si nici nu a aparut din cauza ta. Multa sanatate!

| Floridori a răspuns:

In primul rand ar trebui sa comunici cu el.Pentru a face momentul mai putin tensionat sau stanjenitor, organizeaza ceva impreuna pentru a iesi din rutina. Poate fi o activitate relaxanta cum ar fi o baie impreuna.Deschide subiectul si cere-i sa fie sincer.Incearca sa ai o reactie cat mai buna si calma, indiferent de raspuns.
Daca problema este in totalitate la el (ceea ce tind sa cred), atunci sfatuieste-l sa mearga la urolog.
Daca iti spune ca problemele sunt de alta natura, de exemplu ca a intervenit rutina sau are anumite preocupari sau stres care ii afecteaza prestatia, atunci lucrati impreuna la asta.
In orice caz, slabitul nu poate influenta "largirea" vaginului, deoarece acesta este format din tesut muscular, este elastic si oricat ai slabi sau te-ai ingrasa, nu se modifica, deci alta este cauza. Daca totusi suspectezi asta, fa exercitii Kegel pentru a imbunatati musculatura in acea zona. Poti face aceste contractii si in timpul actului sexual.
Daca doresti, imi poti scrie un mesaj privat, poate reusesc sa te ajut mai mult.Sau daca preferi, poti raspunde aici, insa nu stiu cat de comod este sa iti expui detaliile intime, insa, cum preferi.
Numai bine!

| danaieladaniela a răspuns:

Cred ca problema este de la iubitul tau.
Mai bine ar merge la un cabinet medical de Urologie

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Eu zic sa iti cauti pe altul ca asta sigur s-a saturat de tine

| Alexandru_Alex_1976 a răspuns:

Bună, nu te lua după ce spune lumea în comentarii. Am pățit o eu. Din moment ce e primul tău iubit cred ca e și cel care te a dezvirginat, și la cum o spui s-a întâmplat destul de curând, neavând multă experiență în sex nu știi ce sa faci în loc de faptul ca stai nemiscata iar iubitul tău nu se excita. Din moment ce el "e în putere" înainte sa o introducă în vagin și se forțează sa ejaculeze e clar ca nu are nici o problema. Tu trebuie sa îți faci rolul în pat, îți sugerez sa vizionezi câteva filme porno, sa te miști ca acele actrițe și sa vezi cât de mult va tine iubitul tău în pat?

| ioipulica a răspuns:

Faaa saracul da in tine ca la bicicleta fara lant

| CiprianZisSpartanu a răspuns (pentru ioipulica):

Tot respectul sa moara Fernona