| NuStiu888898 a întrebat:

Buna, internauților! Am o problema. Anul trecut, in anul 1 de facultate,cand i-am vazut pe toti studentii, am fost foarte enervată de unul dintre ei, mai mare cu un an decat mine, pe nume Rares, care avea fite de idiot si zicea chestii cum ca toate fetele se îndrăgostesc de el. Nu prea il suportam si mi-am zis ca eu nu o sa ma îndrăgostesc de el niciodata, in antiteza cu ceea ce spunea el despre el. Ei bine, timpul a trecut si la un moment dat am încerca sa imi impun sa imi placa de el. Cred ca eram curioasa sa vad daca chiar o sa ma îndrăgostesc de el sau ce o sa se întâmple. Si...chiar s-a întâmplat. Si faza e ca NU a mai trecut. Oricât incercam sa nu il mai plac,nu reușeam. De Craciun a trebuit sa ne facem toti cadouri tuturor. Rares a dat tuturor fetelor cate o bratara. I-am imbratisat pe toți baietii de la care am primit cadou,mai putin pe Rares pentru ca eram prea timida si emoționată. Si el statea acolo uitandu-se la mine,asteptand sa il imbratisez, dar nu. Si mi-a parut rau, fapt pentru care am purtat bratara de la el toata iarna. Cu timpul, a reușit să imi treaca. Insa a venit anul 2 de facultate si am început iar sa il plac prin octombrie. Am început sa facem zile pe snap si el deschidea snapurile destul de repede. Stiu asta pentru ca ma uitam mereu. La un moment dat mi-am facut curaj sa ii dau mesaj, l-am întrebat ce mai face,insa am vorbit putin. Se tunsese si ii statea urat, dar eu i-am zis ca ii sta bine. Credeam ca nu il mai placeam cu tunsoarea aceea,insa ma inselasem. Nu reuseam sa opresc placutul de el. Credeam ca nu imi va trece niciodată. Stiam ca imi are numarul in telefon,caci vazusem asta,dar intr-o zi am văzut ca mi-l stersese. De ce oare? M-am panicat. Oare si-a dat seama ca il plac? Oare eram atat de neimportantă pentru el? Oare voia sa ma faca sa sufar? Nici azi nu stiu răspunsul. Dar... după un timp mi-a trecut. IN SFARSIT IMI TRECUSE. Desi credeam ca lucrul asta nu se va intampla. Si cand ma mai uitam la el si ma gandeam cat de mult il placusem si cat de sigura eram ca nu imi va trece placutul de el niciodata, ma gandeam,, haha dar astazi a fost un eveniment la facultate, eveniment din care facea si el parte. Si a venit imbracat la costum, iar cand l-am vazut am redevenit iar cea din trecut, l-am vazut iar ca pe cel pe care am sa il plac mereu, m-am imbatat iar cu imaginea fiintei lui. Dar mi-am revenit. A fost doar o chestie de moment, cel putin, asa cred, asa SPER.
Ajutati-ma! Nu stiu ce mi se întâmpla, nu stiu si nu vreau sa il plac din nou. Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Ingrijeste-te mai mult de facultate, si nu mai cauta oameni de care sa te indragostesti. Ai destul timp dupa facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi cu el deloc. Blocheaza-l pe net, evita-l in realitate. Daca a sters numarul tau de telefon inseamna ca nu-i place de tine. Iesi in oras cu prietenele, calatoreste, ia-ti un animal de companie. Asa il vei uita cu timpul.