| perversaotv a întrebat:

Intrebarea mea este de la ce varsta se poate casarii un minor cu acordul parintilor?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca cumva in loc de litera s trebuia sa fie litera l astfel incit cuvintul trebuia sa fie "calari"atunci sari pe el fara nici o problema si fara acordul nimanui.

| roxynutza a răspuns:

Nu stiu insa nu ar fi mai bine sa stea totusi impreuna in casa si actele mai tarziu parerea mea, asa ar fi cel mai bine :*

| NuamnumesuntANM a răspuns:

18 ani poti face ce vrei...ai voie sa te casatorestihee hee

| SMarius a răspuns:

La 16 ani, cu acordul parintilor! daca vrei sa faci chestia asta eu zic sa te mai gandesti inca vreo 5 ani la asta laughing

| andreyyya a răspuns:

La romi este in jur de 15 ani.

| perversaotv explică (pentru andreyyya):

Pai sora mea e romanca.Deci?

| djandrei a răspuns:

Eu iti spun sincer...nu te lega la cap daca nu te doare... o sa regreti mai tarziu sau ma rog daca nu tu esti persoana care doreste sa se casatoreasca atunci pentru ala care vrea

| Dunia a răspuns:

Actuala lege prevede ca fetele se pot casatori la minimum 16 ani cu dispensa de la parinti si la minimum 15 ani cu acordul de la autoritatea tutelara. A fost introdusa si varsta de 18 ani si atunci nu ai nevoie de semnatura parintilor si acordul lor. Daca ei nu sunt de acord astepti pana atunci.

| perversaotv explică:

Casatorii! Scz