| Andreeaandreeaandreea0 a întrebat:

Intrebarile sunt adresate in special baietilor.
1) Ce parere aveti despre o fata care face sala si are musculatura tonifiata, forme bine definite, dar care are vergeturi?
2) Ati gasi atragatoare o astfel de fata, sau faptul ca are vergeturi e atat de rau incat nici nu mai conteaza ca are musculatura ferma si tonifiata?
3) Si daca ati avea de ales intre doua fete, ( ambele frumoase si istete) una ca in exemplul de mai sus si una fara vergeturi, vergeturile ar constitui un criteriu in alegere?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vergeturile sunt un criteriu de eliminare la concursurle de frumusete, daca nu stiai.
In principiu, fetele care au muculatura si sunt fit, nu au pic de vergeturi, doar cele care sunt neglizente cu ele, dupa ce s-au ingrasat foarte mult (atunci apar vergeturile, cand se crapa pielea). Pacat ca s-a procedat la lucrarea musculara dupa ce au aparut vergeturile si nu inainte, cand s-ar fi putut prevenii craparea pielii.
Ma rog, baietilor le plac toate fetele, indiferent de cum arata ele, ca doar nu le selecteaza dupa metodele celor de la concursurile de frumusete: peste 1, 70m... suple, drepte, fara vergeturi, crapaturi si alte asimetrii ale nasului, sanilor ori picioarelor happy
Nu-ti fa probleme, ca pentru orice stramba, se gaseste un baiat la fel de stramb!

| sofisis a răspuns (pentru Violleta2022):

Vergeturile se mostenesc. Nu au nici o legatura cu neglijenta. Si nici nu se prea trateaza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sofisis):

Vergeturile nu se mostenesc, ti le faci singura!
Vergeturile apar doar pe tesut adipos (grasime)!

Cat despre tratarea lor, nu se poate face nimic, poate o operatie estetica cu laser, unde cicatricile se mai estompeaza, dar nu dispar.

| sofisis a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este adevarat. Sunt genetice. Trust me. Acele vergeturi de care vorbesti tu sunt niste vase de sange care se crapa de la ingrasat rapid sau slabit rapid (gen cand ramai gravida) iar alea trec repede de obicei pentru ca sunt "artificiale", sunt de suprafata. Cu o crema antivergeturi ai terminat. Dar vergeturile propriu zise sunt foarte adanci, movulii sau negre la culoare si dureroase. Iar alea nu trec. Se pot opera, da. Dar exista mereu riscul sa reapara. happy

| LoveSleep a răspuns:

Nu aș fi cu o tipă obsedată de niște vergeturi, dar aș fi cu o tipă care are vergeturi.

| Hammurabi a răspuns:

1. Nu-mi plac fetele musculoase.
2. Nu mă interesează fetele musculoase.
3. Aș alege o fată cu forme rotunde, feminine. Mi se rupe de vergeturi.

| sofisis a răspuns:

Vergeturile de cele mai multe ori sunt genetice. Nu prea au leac si sincer daca vreunu se cramponeaza de asta...NEXT!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu reprezinta un criteriu urat vergeturile, atat Timp cat nu atarna pielea si grasimea pe ele este ok, nici nu trebuie sa fi atat de fit incat sa ai sub 40kg cu abdomen este scarbos. Dar un fund Bombat o talie ok si masa musculara pe fund si picioare e atragatoare

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu cred ca ar conta prea mult vergeturile, la un moment dat aproape toate le fac!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man personal nu ma prea intereseaza vergeturile. ca le au ca nu le au ma intereseaza decat formele la femei. forma personalitatii lor si forma corupului evident.

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

De cand vergeturie reprezinta un criteriu de alegere? Daca nu le are in creier, e OK.