| alee_3151 a întrebat:

Iubesc un baiat(Andrei) din jumatatea lui 2007. Il cunosc de foarta multa vreme. La inceput vorbeam pe mess, la scoala ne salutam si atat. Anii au trecut. incet, incet l-am uitat. Am avut iubiti, dar acum stau si compar si nu i-am iubit asa mult cum l-am iubit pe acest baiat( Andrei). Simt ca as face orice pentru el. In aprilie am fost la un majorat, din coincidenta era si Andrei acolo. Acolo amandoi ne-am distrat, cu mine la masa fiind ex-ul meu, Marius. Marius nu m-a prea bagat in seama. Andrei s-a dus la fratele meu, i-a zis ca ma place foarte mult etc. Dupa putin alcool Andrei a venit la mine, am mers si am dansat cu el, ne-am distrat dupa care ne-am retras. Am inceput sa ne sarutam, el actionand primul. Am tinut-o asa vreo 2 ore jumate. Dupa care am plecat amandoi acasa. A 2-a zi am vorbit am zis ca tot ce a fost ramane acolo etc. A zis ca ok nici nu vroia mai mult si nu stiu ce. Desigur la majorat l-am intrebat cum ma cheama, unde stau etc ca sa vad daca stie cu cine e. Desigur mi-a raspuns corect la toate intrebarile. Eu nu am zis faza de la majorat doar la 2 prietene. El a zis la mai multi de la el din clasa si la fata din scoala care il place enorm. Dupa aia cand am mai vorbit cu el, mi-a zis ca m-a confundat cu o colega de-a mea de clasa. Imposibil, doar mi-a zis cum ma cheama. Faza cu confundatul mi-a zis-o doar mie. Dupa aceea n-am mai prea vorbit. Nu ne mai salutam. Apoi ne mai intalneam in club ne salutam si cam atat. Dupa am inceput sa vorbim iar pe mess. De cele mai multe ori ne certam. Odata in club mi-a facut o faza urata, dar m-a sunat si si-a cerut scuze si a zis ca era beat. Acum ne vedem la scoala, ne salutam. Si acasa vorbim pe mess, desigur ne contrazicem pentru ca eu incerc sa-l fac sa faca ce vrea fara sa il intereseze de parerile altora si sa nu mai fie asa rau sa vrea fata perfecta ca nici el nu este perfect. Nu stiu cum sa-l fac sa aiba incredere in mine, sa ne intelegem bine. Eu il iubesc enorm de mult. Vreau sa fim impreuna sa ne iubim. Am atins si subiecte sensibile cu el din care el mi-a zis mie ca eu sunt nascuta pentru a iubi si a zis ca i se pare ca e cel mai frumos lucru. La scoala imi zambeste. Dar de multe ori ma evita. Vreau sa fie al meu... Ma pot indragosti de alt baiat cu usurinta dar tot pe el il iubesc. Ce pot sa fac sa fiu prietena perfecta pentru el? Acum incerc si reusesc sa scap de kilogramele in plus si asta se pare ca ii place. Am observat la scoala felul in care ma privea. S-a schimbat. Am reusit in 3 saptamana sa scap de 4 kg. O tin tot asa pana o sa am silueta perfecta. Va rog ajutati-ma. Ce ar trebui sa fac sa ma placa? Sa fim impreuna? Asta e visul meu. Inca un detaliu. E cls a 12-a si o sa plece din scoala sad nu vreau sa-l pierd. Eu sunt a 10-a. Mersi anticipat

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

De ce vrei tu sa iti distrugi sanatatea si sa slabesti rapid pentru acest Andrei? Daca vrei sa slabesti pentru tine, foarte bine! Dar fa-o cu cap, incetul cu incetul. Pe de alta parte, daca Andrei este in clasa a12-a e clar ca e destul de matur sa vina la tine si sa isi spuna sentimentele, daca le are. Eu zic ca el te considera prea mica pentru el.

| zambilici a răspuns:

In primul rand m`am plictisit cat am citit tot ceea ce ai scrislaughing in fne trecem peste.parerea mea este ca ar trebui sa-l uiti pe acest baiat pentru ca nu te merita, adica el e mai mult pe toane cand iti zambeste cand te ignora complet.probabil e unul din cei 839482098301923 baieti carora le place sa intarate fetele astfel incat sa aiba cat mai multe admiratoarechatterbox iar la faza cu slabitul gresesti enorm de mult, dk te place te place pentru ceea ce esti nu pentru silueta perfecta pe care o ai. Iti vei da seama ca nu este pentru tine abia dupa ce vei sta cu el iar acea obsesie pe care o ai pentru el va disparea, vei vedea ca nu este asa perfect pe cat credeai si vei fi foarte dezamagita. Probabil sa-ti si para rau ca ti-ai pierdut 2 ANI JUMATE incercand sa-l agati. El va sta cu tine abia dupa ce nu va mai avea ce sa agate prin oras, deci tu nu esti o prioritate pentru el, mai bine renuntiwinking Incearca sa stai cu alti baieti si vei vedea ca`l vei gasi pe cel potrivit pentru tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt mada.alee daca i`ar place de tine te-ar iubi asa cum esti grasa sau slaba.nu conteaza ce ai in afara ci dinauntru in suflet.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alee mai bine uita`l ca toti baieti sunt niste idioti care nu stiu sa ne aprecieze si sa aprecieze ce simtim noisad. andrei sigur nu tineprea mult la u asa ca nu merita iubire ta si ca u sa il iubestihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zis sa iti faci simtita prezenta si ideea principala ii sa fii cat mai inabordabila, ma rog, cat mai greu de agatat... sa nu te lasi nici prea usor da nici prea greu... nu mai este mult si o iubire din liceu va ramane mereu o amintire placuta, lupta pentru tot ce iti doresti si adu`ti aminte ca IN DRAGOSTE SI RAZBOI TOTUL E PERMIS!