| bbnnmm a întrebat:

Iubitul meu a avut 2 partenere sexuale înainte de mine: pe fosta lui iubită (pe care a iubit-o enorm, iar ea l-a înșelat, și după a suferit ani de zile după ea) și pe o fată cu care a făcut sex doar de distracție, aia își dorea să o facă cu el, iar el o făcea ca să uite de fosta. Aseară l-am întrebat că cu care dintre cele două îi plăcea mai mult. Nu prea a vrut să zică, tot zicea că cu mine îi place cel mai mult. Până la urmă, l-am convins să aleagă doar dintre cele două și a ales-o pe fosta. Mă întreb că dacă mă va compara cu ea? Sau dacă se gândește că face sex cu ea în timp ce face cu mine? El zice că a uitat-o, dar înainte să fie cu mine cu câteva luni tot zicea că o vizează pe fosta. Mă întreb și dacă e cu mine pentru că poate îi aduc aminte de ea? Sau e cu mine să o uite? Are gânduri serioase cu mine, se gândește la căsătorie și la copii

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne va puneti prea multe probleme. Daca facea comparatia sie rai asa naspa te lasa, logic.
Incerci sa fii cat poti tu de buna si aia e tot ce poti face. Restul e alegerea lui.

| mentholinks a răspuns:

Iti dai seama ca chiar si involuntar compara sexul cu tine si cu celelalte fete. Si tu ai face la fel.

| siriusblack98 a răspuns:

De unde am putea noi sa stim lucrurile astea si sa iti dam un raspuns concret daca tu care traiesti cu el nu stii?!

| Pool77 a răspuns:

Deja mi s-a acrit de gandirea voastra proasta, prin care mereu barbatul e de vina.
Daca n-ai incredere in el, de ce mai stati impreuna?
Sunt prea multe intrebari, prea mare e paranoia.
Daca-l presezi si-i spui sa aleaga neaparat, dupa de ce e el de vina ca a comparat alea doua?
Ce varsta aveti? Daca e peste 18, sfatul meu e sa te lase cat mai repede si sa-si ia o fata normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii? Ca sa ce? Sa le zici ca mama lor n-are incredere nici in ea, nici in tatal lor? Te gandesti la casatorie dar te compari cu fosta lui si te intrebi daca nu cumva face si el asta.Inteligent,intr-adevar.

| Victoria18 a răspuns:

Eu cred ca inca se mai gandeste la fosta si sta cu tine doar ca sa o uite... Daca chiar te iubea nu alegea niciuna dintre ele. Zice ca vrea sa faca familie cu tine doar sa o uite. Crede ca daca se ataseaza atat de mult(cu o familie) de o alta fata o va uita pe fosta. Plus ca ma dezamageste ca isi batea joc de fata aia doar ca sa o uite pe fosta desi ea il iubea. Cred ca asta vrea sa Faca si acum cu tine, sa o uite. Se refugiaza in tine, in bratele tale

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

Gandire tip femeie incuiata.
Daca l-a bombardat si la presat sa aleaga, ce sa faca omul?
Prima oara i-a spus ca nu compara si ca, cu ea e cel mai bine si acum el e de vina? Voi ganditi?