| mikutzzza1000 a întrebat:

Iubitul meu a fost plecat in Germania timp de 3 lunii si ceva, saptamana viitoare trebuie sa vina acasa. El este foarte gelos din fire, si faptul ca acum trei ani a avut o prietena pe care a iubit-o foarte mult si el cand a plecat in alt oras sa munceasca ea l-a inselat.Si inainte sa plece mi-a spus ca este sigur ca o sa. l insel, poate si din cauza ca-l influenteaza prietenii lui care la fel au fost inselati marea majoritate si au spus ca toate ziceau ca "nu, nu eu nu o sa te insel" dar nici una a reusit sa astepte.Eu chiar nu l-am inselat, nici macar la suc nu am iesit cu un alt baiat, insa m-a sunat un prieten de a lui si mi-a spus ca a auzit ca cica l-am inselat pe iubitul meu, ca cica asa a auzit el, nu a vrut sa-mi spuna de la cine a auzit, si nici macar cu cine(nu de alta dar macar sa stiu si eu cu cine am inselat persoana pe care o iubesc din tot sufletul), prietenul asta a lui(cel mai bun) de cand suntem impreuna, tot timpul s-a bagat intre noi incercand sa ne desparta.Chestia e ca iubitul meu o sa-l creada pentru ca vorba aia "cand cineva se arde cu ciorba, sufla si in iaurt". Cum as putea sa-i explic, arat purul adevar ca eu chiar i-am fost fidela?

5 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Intreaba-l asa: "Tu ma crezi pe mine sau pe el?"

| Liquify a răspuns:

Pai inainte ca prietenul lui sa vorbeasca cu el suna-l tu si spune-i ca respectivul te-a sunat si povesteste-i ce ti-a zis. Daca il lasi sa auda de la prietenul lui prima oara povestea va avea un motiv in plus sa il creada si anume faptul ca de la tine nu stia nimic. Daca chiar nu intelege ca tu i-ai fost fidela si isi crede prietenii care i spun povesti "din auzite" spune-i ca tu nu ai de gand sa fi persoana care va cauta toata viata explicatii pentru lucruri care nu s-au intamplat doar pentru ca prietenii lui au o problema cu tine. Daca nu te va crede pe tine nu are rost sa continui relatia pentru ca tu vei fi cea care va avea de facut compromisuri pentru o persoana care poate nu va avea niciodata mai multa incredere in tine decat in barfe.

| Roll a răspuns:

Probabil ca prietenul tau eu un lake prost, la fel ca si prietenul lui. paraseste-l!

| Euics a răspuns:

Draga, uite cand vine iubitul tau. vorbeste cu el, si spune-i tot c sa int de ateta ori, ca prietenul lui s-a bagat atunci. si atuki. sa ma rog. si daca nu te crede poti sa'i spui tot ce ai facut. ca nici la suc n'ai iesit sa nu faci ceva gresit. si ma rog. si incerci. oricum adv asta ehappy. Succes

| yoelidutza a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui inainte sa se intoarca el acasa de prietenul ala al lui care baga strambe sa va desparta si sa-l faci sa vada adevarul, ca il iubesti si ca i-ai fost fidela, cand vine acasa fa-i o surpriza frumoasa, surprinde-l, ca sa vada ca il iubesti si ca ti-a fost dor de el, iti urez multa bafta!