| Ry0010 a întrebat:

La cati ani e normal sa iti incepi viata sexuala si ce riscuri pot aparea la o varsta mai frageda? Voi la cati ani ati avut primul contact sexual? Nu vreau raspunsuri gen: la cat esti pregatita, vreau raspunsuri serioase si cu cat mai multe detalii. Multumesc. Funda happy

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care vei constata ca esti perfect informata asupra tuturor riscurilor care pot sa apara in urma practicarii sexului si de asemenea vei considera ca ai suficient discernamant pentru a fi resposabila pentru actiunile tale de natura sexuala. De asemenea ca fata trebuie sa fii suficient de bine dezvoltata atat fizic dar mai ales psihic si mental deoarece virginitatea se pierde o singura data iar regretele ulterioare in unele cazuri pot deveni cu adevarat devastatoare mai ales in cazul unui psihic mai labil. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Normal ar fi sa-ti incepi viata sexuala dupa majorat si atunci când vei fi responsabil/a de faptele tale.

| Florentina9210 a răspuns:

Dupa varsta de 18 ani, este sanatos pentru corpul tau. Nu te lua dupa X si Y ca au facut de la 15, mai tarziu tot ele vor suferi. Eu inca nu am facut si nici nu ma grabesc.

| Maly29 a răspuns:

Logica spune ca atunci când și asumi fapta, îți asumi consecințele faptelor tale.
Indicat după 18, eu am 19 și încă nu am facut deci nu te grăbi ca nu-i grabăwinking