| marianaustroi a întrebat:

Buna, la primul contact sexual dacă băiatul nu a ejaculat doar a pus penisul pe jumate sunt șanse de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca barbatul NU ejaculeaza sperma, in acel caz in mod logic reiese/inseamna ca NU a fost posibil sa ajunga sperma in vagin, deci nici NU exista posibilitatea/sansa sa se formeze sarcina.
Pentu a fi catusi de cat bine si mai ales CORECT informat pe viitor, citeste raspunsul urmator. Trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, si/sau din ORICE sau si mai si... practic sa ia nastere chiar si... DIN NIMIC, asa cum crede inca foarte multa lume. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care sunt in situatia de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca cele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca actul sexual este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica doar atunci cand actul sexual are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau exact/fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, NU si din lichidul preejeculator care este 100% steril/curat, lipsit de orice urma de spermatozoizi.
2-) Sarcina se poate forma/poate lua nastere NUMAI in cazul in care SPERMA (adevarata) ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care fac parte din perioada fertila a ciclului.
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Nu sunt șanse.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum a pus penisul pe jumatate? Unde l-a pus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu sunt sanse. Mai incercati.

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Intr-adevar

| stiudetoate123 a răspuns:

Da, cu siguranta ai tripleti