| Hfhaffj a întrebat:

Bună, mă ajută și pe mine cu ceva? Problema este că eu am avut contact sexual regulat cu iubita mea acesta a fost protejat mereu cu prezervativ, iar eu mereu controlam prezervativul la fiecare sfârșit de act și niciodată nu a fost rupt sau ceva de genul.Numai că ultima dată eu am terminat, am fost la toaletă, m-am șters pe penis si pe mâini, am pus alt prezervativ și am continuat. Oare se poate ca la trecerea de la unul la altul sa se infiltreze vreun spermatozoid si sa ramana însărcinată?
Eu sunt tare speriat ca nu stiu exact care e situatia. Ea are si dereglari hormonale si nu ii vine ciclul reglat, întârzie si cate 2 sau 3 luni si nu ne putem lua după asta. Plus că data trecută s-a mai simți rău când nu ii venea si avea dureri si greață, dar s-a dovedit ca nu e nimic. Acum iar întârzie din cauza dereglarii dar nu stiu ce sa zic ca are si simptome de sarcina cum ar fi constipatie, greață, simte ca i se frământă burta si are si sangerari nazale. Va rog sa ma ajutați cu un raspuns sincer.
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat absolut toate partidele sexuale sunt protejate cu prezervativ, nu se poate ramane insarcinata.
Inca ceva: daca tot te-ai dus la toaleta, de ce nu te-ai spalat pe penis si pe maini, nu crezi ca era mai igienic asa, decat sa-ti intinzi sperma pe maini, cu hartia igienica?
Invatati sa folositi apa si sapunul, ca nu musca si nici nu va topeste pielea!

| Emilian65 a răspuns:

La 21 de zile de la ultimul act sexual sa faca un test de sarcina. Acesta ii va indica daca este sau nu gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai stresa inutil.
Nu are cum să fie însărcinată.
Totul se datorează dereglărilor hormonale.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici un risc.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Nu te speria ca nu exista sanse sa ramana daca v-ati protejat si prezervativul nu s-a rupt.

| DanyDav a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa va faceti griji.