| lauracraciun a întrebat:

ma intreb de multe ori de ce m-i se intmpla mie asta? nu stiu cum sa spun insa simt nevoia sa ma simt iubitastraight facenu ma consider o frumusete mare...in plus nu ma consider frumoasa mai delocstraight face"insa poate datorita firii mele sau alcv multi baieti ma plac si m-au placut.insa nu am avut nici un prieten pana acum.am 14 ani in toamna fac 15.de fiecare data am fugit si parca as vrea ca prima data sa fie cu un baiat care chiar sa ma inteleaga si sa nu isi bata joc de minestraight facenu sunt de acord cu relatiile din ziua de azi care dureaza 2-3 saptamani si imi place ff mult sa citesc povesti de dragoste uneori stau si ma uit in gol imaginandu-mi cum ar fi a mea. insa raman doar cu asta. uneori ma gandesc ca poate cand ma voi duce la liceu imi voi gasi pe cineva.insa nu stiu.simt nevoia de iubire:-

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Elena, e normal sa simti nevoia sa fi iubita happy, sa stii ca cu totii asta vrem, sa fim iubiti in adevaratul sens al cuvantului si in acelasi timp sa iubim si noi aceea persoana, pentru ca altfel nu are farmec nici o relatie.
Legat de frumusete, sa stii ca fiecare dintre noi suntem frumosi pentru cineva, depinde de ochii care privesc, si mai ales ca sa ai parte de iubire adevarata atunci conteaza atat frumusetea fizica cat si cea interioara, dar cum ti-am spus, depinde de ochii, sufletul celui care te priveste, conteaza ca tu sa iti asculti tot timpul sufletul, sa nu incepi o relatie cu cineva de care nu iti place, care simti ca nici el nu te place cum ai vrea tu, vreau doar sa iti spun ca nu trebuie sa fi "la moda" cu colegii de clasa, pentru ca cu siguranta vezi multi in jurul tau care sunt intr-o relatie cu cineva o saptamana, luna si apoi sunt cu altcineva, asta nu are legatura cu a iubii si a fi iubit in adevaratul sens al cuvantului.
Din ce a ce scrii tu ma sus, sa stii ca chiar daca inca nu ai decat 14 ani, ai niste calitati foarte mari si asteptari frumoase de la persoana care te astepti ca pe viitor sa fie cu tine, ai tot timpul din lume pentru a intalni pe cine trebuie, acum ocupate mai mult de scoala, invata, si ai sa vezi ca o sa iti fie bine si in partea sentimentala, conteaza sa iti pastrezi aceste sentimente si dorinte pe care le ai acum in suflet si pe viitor, si atunci o sa iti fie foarte bine, o sa fi fericita happy.
Iti doresc toate cele bune, bafta la scoala si ai grija sa ramai asa cum esti tu acum, cu sentimentele astea frumoase si o sa fie bine pe viitor, ai sa vezi happy!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ti se pare ca simti nevoia sa fii iubita prea devreme? Ehe sa stii ca pana vei gasi acel baiat cu care vrei sa fii o viata intreaga o sa treci prin multe obstacole, eu iti recomand sa astepti pana la 25 de ani daca doresti ceva serios mai ales copii de varsta ta si tineretul de peste 18 ani pana la 23 isi face de cap si nu sunt in stare sa aiba o relatie serioasa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti inca mica,si ai dreptate,nu trebuie sa stai cu cineva numai de dragul de a sta.
Fii ceva mai atenta la romanele de dragoste si filmele siropoase, ca si eu citeam non-stop sin astea si ajunsesem sa mi-l imaginez pe Fat-Frumos ca fiind un barbat de nota 10, frumos de pica,inteligent ca nimeni altul si galant ca vechii gentlemanii. Tooootal gresit,desigur! Aia nu e realitate, te hranesti cu fictiune.
Romanele de dragoste sunt facute mereu cu happy end si toate personajele sunt perfecte!
Dar distorsioneaza realitatea unei copile cu sufletul pur.

Nu te astepta ca primul tau prieten sa fie perfectiunea intruchipata, mergi pe principiul ca fiecare om e special in felul sau!

Nevoia ta de dragoste apare mai ales din cauza romanelor de dragoste!

| Ingerash a răspuns:

Draguta dar de ce fugi de baieti daca spui ca ei te plac? incearca sa ai o relatie cu unul care te place si il placi si tu, nu o sa ai de pierdut si sa stii ca nu toti baietii sunt la fel.De exemplu eu m-am cuplat cu un baiat pe care nici nu il cunosteam prea bine si relatia mea a durat 8 luni si tine si acum.Nu iti fie frica sa incerci. Tine minte:orie dezamagire, e un pas spre marea iubire! Asa ca incepe si cauta un baiat dragut cu care sa incerci sa ai o relatie.Succes

| Muppet a răspuns:

Si eu am avut prima relatie la 14 ani si ceva (aproape 15 ) si imi amintesc ca a fost un esec total. deci iri dau un sfat: nu te astepta ca prima relatie (nu spun iubire ca inca nu e.)sa fie perfecta si sa fii iubita ca in povesti.Dar mai tarziu o sa gasesti si dragostea deci nu te grabi.:*

| emchristina a răspuns:

Stiu cum e sa simti nevoia sa fii iubita.dar nu te ingrijora ca doar ai numa 14 ani si ai toata viata inaintehee hee. Sunt sigura ca simti asta pentru ca ti se pare ca toti din jurul tau sunt iubiti. Dar uita-te mai bine ca nu chiar asa. Eram exact ca tine adica imi doream foarte m, ult sa fiu cu un baiat si cand aparea ocazia renuntam pur si simplu. Nu te ingrijora pentru ca ce ii al tau este pus deoparte. Nu are rost sa-ti strici cei mai frumosi ani din viata gandindu-te la niste lucruri fara rost. Bucura-te de viata si sa stii ca iubirea o sa apara exact cand ai renuntat sa o mai cauti. Iti spun asta pentru ca sunt exact ca tine doar ca putin mai mare si a aparut in viata mea un baiat minunat exact cand ma asteptam mai putin. Ai sa vezi ca o sa patesti exact la fel. Nu-ti fa probleme si traieste-ti viata asa cum e ea.Cat despre frumusete: sa stii ca fiecare suntem frumosi in felul nostru chiar daca nu avem ditamai formele si par blond, dinti perfecti de albihee hee.Ai grija de tine:*

| lauracraciun explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre:*toate m-i s-au parut buna i-am dat doar unuia fundita iar la celelalte folositor mersi:*

| loolaa13 a răspuns:

Si eu am vrut. Cand am simtit pentru prima data asta m-am aruncat in bratele primului venit. Apoi in celelalte brate care s-au arat dispuse sa dezvolte o relatie frumoasa cu mine, insa dupa ce spuneam da, nu mai vroiam sa fiu cu persoana respectiva, deoarece nu il placeam cu adevarat.
Am intalnit un baiat acum un an, din punctul meu de vedere este perfect pentru mine. Avem mii de lucruri in comun, dar dupa ce mi-a spus ca ma iubeste si a devenit iubitul prietenei mele, nu am mai vrut sa fiu iubita... Asa ca asteapta sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, nu sa iti spuna "te iubesc" numa din plictiseala, ca nu are ce face. Stiu ca nu sunt prea mare, si nu prea am dreptul sa dau sfaturi, insa stiu cat am suferit.winking