| Flori567 a întrebat:

Ma mănâncă in jurul buricului si acum am o senzație de greață. Nu stiu din ce cauza ar putea fi, e vorba de sarcina?
Am facut sex protejat pe 6 Septembrie, pe 18 am avut menstruație, apoi pe 13 Octombrie si menstra iar pe 6 Noiembrie.
Acum am senzația de greață, nu sunt consitapata, nu vomit, nu am stări de Leșin, sânii imi sunt moi. Sa fiu însărcinată? Sunt foarte speriata

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Primele simptome de sarcina POT sa inceapa sa se resimta/manifeste DOAR cu incepere din a 6-a sau a 7-a saptamana de sarcina insa nu in mod obligatoriu si nici in cazul tuturor femeilor. Simpla senzatia de greata nu reprezinta un simptom de sarcina ci mai degraba o afectiune gastrointestinala. Trebuie sa intelegi ca este IMPOSIBIL sa se produca 3 menstruatii consecutive si in acelasi timp sa exista o sarcina in uter. Multa sanatate!

| Flori567 explică:

Adică?