| Paulet a întrebat:

Buna, mă numesc Alexandra și am 19 ani in urma cu aproximativ o lună am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare înăuntru. După 2 săptămâni mi-am făcut un test de sarcina și mi-a ieșit negativ iar după am inceput sa am grețuri, amețeli, dureri de cap..Luna trecuta am avut ciclul normal de pe 12 până pe 15 mai iar luna aceasta pe 12 mi-a curs un lichid roșu -maroniu și pe 13 mi-a venit iar pe 16 deja mi se terminase, țin să precizez că nu am avut nici o durere de burta, de spate, nu mi-au ieșit coșuri cum aveam mereu la menstruatie.E posibil sa fiu însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Cum tu ai facut testul dupa numai 2 saptamani, evident a fost facut inainte de teremnul corect si este posibil ca raspunsul sa fii fost negativ.
Repeta testul acum!

| mihai69 a răspuns:

Numai tu poți ști. Testul trebuie oricum repetat, l-ai făcut prea repede.
Dar e posibil să fie vorba despre altceva, la cum descrii ultima menstră. Mai bine mergi la ginecolog.