| Ediflav19 a întrebat:

Buna, ma numesc Eduard si am nevoie de ajutor din partea voastră. Am 19 ani si nu am reusit sa imi creez o relatie stabila si nici sa "parlesc" ceva. Am avut "prietene" de scurta durata dar nimic. Arat bine merg la sala, ma comport ok, îmbrac, curat etc. Am incercat de zeci de ori, la propriu, dar nimic, pur si simplu am ghinion, vorbim putin si se gadeste motiv sa nu mai vb deloc. Nu stiu ce as mai putea face, am incercat de toate... ma demoralizez... ghinion, am incercat de toate prietenii incep sa plece, nu am mai vb cu ei de mult timp, nici nu am cu cine sa ies ca sa mai cunosc fete, ma plimb cu masina seara atât. Ajutati-ma va rog, sunt deschis la opinii si pareri, putem vb si pe insta, apreciez.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lorennn a răspuns:

Incearca sa nu iti mai propui din prima ce vrei cu o fata si sa lasi lucrurile sa decurga de la sine caci atunci cand isisti mai mult pe ceva nu ai sa reusesti. Si nu fi genul de baiat prea deschis si ofera informatii din prima, lasa fetele mai in mister ca ele vor fi curioase sa afle despre tine si nu se vor plictisi. Un alt lucru ar fi ca inca nu este momentul si daca chiar iti doresti ceva serios atunci dureaza sau este pe drum, pentru ca ce este menit sa fie pentru tine, isi va face loc si va veni la momentul potrivit, nu te stresa. La 19 ani esti de abia la inceput...ce sa "parlesti"? Fii baiat mai serios si axeaza-te pe ceva, munca, studii etc, fa-ti o meserie ca asta atrage o fata atunci cand ai ceva stabil, nu doar un "arzator de-o noapte".

| Ediflav19 explică (pentru Lorennn):

Daca nu are rost faza cu propusul atunci la ce folos sa o mai cunosc?
Pierd timp

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chestia e ca nu e deloc usor cu asta privind agatatul. Sansele sa ramai singur creste de la atata refuz dar e o solutie pentru a remedia beleaua. Invata sa folosesti mintea pentru a atrage partenera in viata ta sa iti imaginezi zilnic ca esti cu una care te iubeste vezi ca o sa atragi asta pana intalnesti o tanara pentru tine

| Ediflav19 explică (pentru mgtow):

Nu merge deloc asta, mai rau mi-am facut

| RAY a răspuns:

Te vezi doar cu fete frumoase, ai pretenti prea mari, intelegi ideea

| Andreeush a răspuns:

Abia ai 19, nu te mai stresa, o să găsești pe cineva când nu te aștepți.

| Plato a răspuns:

Nu meriti, ma. Nu meriti.
"Parlitul" costa 200 de lei, mergi acolo si vezi-ti de treaba.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Nu fi asa dur cu el ca e un om nevinovat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu trebuie să le propui zeci de mii de chestii din prima, încearcă și tu să aștepți și măcar fata să-ți propună

| Ediflav19 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mor pana imi propun ele

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Ediflav19):

Ai răbdare man big grin

| christine99 a răspuns:

Cauta in continuare, fii lejer sunt milioane de femei in Romania. big grin

| saresipiper a răspuns:

Cu dantura stai la fel de bine? Dar cu igiena? Parfum folosesti? De imbracat ce stil abordezi? Stii sa faci glume, esti spontan sau plictisitor? Sunt niste lucruri care conteaza mai mult decat niste muschi, nimeni nu vrea sa stea langa o statuie greceasca, daca nu stii sa faci propuneri interesante, locatii pe unde sa mergeti, activitati pe care sa le faceti, normal ca nu va fi nimeni interesat de tine...

| Ediflav19 explică (pentru saresipiper):

Legat de activitati si locatii daca nu am cu cine de unde ***. plus ca dacă e nu vrea sa vina, la faza cu igiena e tot perfect plus haine

| AlexandruInu a răspuns:

Ti-am trimis cerere pe insta sa putem discuta mai multe aspecte.

| BravoJohn69 a răspuns:

Oricine spune pârlesc in loc de sex nu merita sa aibă iubită

| Ediflav19 explică (pentru BravoJohn69):

De unde ai scos-o? Ori tu nu faci diferenta intre sex si dragoste

| Odobasian a răspuns:

Eu parlesc 2 franceza si engleza