| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Lara, am 18 ani si am si eu o problema. Acum 4 ani si jumatate am cunoscut un baiat, la tara. Ulterior am aflat ca el locuieste intr-un oras putin mai indepartat de mine, dar nu foarte departe. L-am placut de prima data, si a dat si el de inteles acelasi lucru despre mine. Am inceput sa vorbim, mi-a propus sa stau cu el. dar stiind ca relatia nu avea sa functioneze din cauza distantei i-am spus ca nu vreau. Am continuat sa vorbim din ce in ce mai mult, si sa ma atasez din ce in ce mai mult de el pana cand am acceptat o relatie. Din pacate relatia noastra a fost scurta, si ne vedeam doar in vacante. Intr-un timp nu am mai tinut legatura iar acum 2 ani, in vacanta de vara, ne-am intalnit intamplator la tara. Am inceput sa vorbit din nou si am stabilit sa ne intalnim, dar cum ziua nu prea puteam, am cazut de acord sa ne vedem seara. Pot sa spun ca au fost niste seri superbe, in care am inceput sa ne cunoastem si sa vorbim despre noi. Din pacate a inceput scoala si din nou am pierdut legatura. Vara trecuta am inceput sa vorbim din nou si sa ne vedem seara, ne intelegeam din ce in ce mai bine si ma simteam in siguranta cu el. Numai ca dupa primele intalniri, tinand cont si ca ne vedeam la el in masina. a trecut la altceva. mi-a propus sa fac sex cu el. I-am spus ca nu pot, ca nu sunt sigura si in plus noi nu aveam o relatie stabila. Tin sa evidentiez faptul ca el este si o persoana extrem de orgolioasa, care este obisnuit ca fetele sa faca numai cum spune el si chestii de genul asta. Am luat in calcul si posibilitatea sa stea cu mine numai pentru ce mi-a propus, dar totusi, dupa evenimentele petrecute, incepuse din nou sa ma caute si sa-mi dea de inteles ca i-ar pasa de mine. Acum in vacanta de Paste o sa merg la tara si in mod sigur o sa il vad si pe el. Ulterior am aflat ca ar avea o prietena dar nu e nimic sigur. Chestia e ca nu stiu ce sa fac. eu m-am indragostit nebuneste de el, dar nu stiu daca merita. Un sfat, ceva?

5 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Sa sti ca il intereseaza de tine cum ma intreseaza si pe mine de persoana ta, si eu am masina asa ca ce zici, dai ceva la prima intalnire ca sa te scot la un suc cu titi-ul? Ai 18 ani dar n-ai minte nici de 12, eu cred ca te-ai indragostit de machineta lui si de ce sa nu recunoastem iti cam place sa fi vazuta in masina, daca vrei sa-ti ciocneasca ala oule de pasti n-ai decat sa te comporti prosteste si sa-ti bati joc de viata ta

| AnastasiaMihai a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Parerea mea este ca gresesti si din toata povestioara simtul tau al selectivitatii a ales sa puna in evidenta doar partea cu masina, ignorand paragraful unde spune ca au inceput sa se cunoasca, sa vorbeasca si se simtea in siguranta langa el. Parerea mea e ca tu te comporti mai prosteste ca ea incercand sa jignesti in loc sa te pui in locul ei si sa incerci sa dai un raspuns ajutator! Ma intreb ce experienta in dragoste ai tu incat esti in masura sa iti faci o asemenea parere.

| LaraFabian a răspuns (pentru Astaeparereamea):

@ Namake, sincer acum nu inteleg cum iti permiti sa dai asemenea comentarii, cum ca as avea eu minte de 12 ani cand tot ce zici tu nu are logica baietas laughing tu cred ca stai acasa, faci si tu o mica,, treaba singur", intelegi ce vreau sa spun, si iti pierzi timpul in fata calculatorului. Era o intrebare normala, nu era cazul sa vii tu cu fel si fel de raspunsuri si jigniri la adresa mea. Daca o luam asa din ce ai scris tu reiese ca ai minte de un copil de 10 ani care inca se gandeste la titi'uri si la machinete. In ceea ce priveste chestia cu,, iti place sa fi vazuta in masina" sa stii ca nu sunt genul ala de persoana, in primul rand nu inteleg cum iti permiti sa dai asemenea comentarii din moment ce nu ma cunostiiiii! Poate ca ai stat tu cu fete de genul asta, eu nu sunt asa. Nu mai judeca o persoana daca nu o cunosti. Din ce am scris a iesit foarte clar ca nu am asemenea tipuri de interese. Ouale de Paste ciocnesteti-le tu singur, la o mica laba in fata pc dragul meu!

| AnastasiaMihai a răspuns:

Hmm, o poveste destul de tulburatoare. Ar trebui sa discutati asta si sa ii explici ca poate nu ai fost/sau nu esti pregatita pentru acel pas si sa ii dai de inteles ca tii la el. Ar trebui sa clarificati situatia impreuna.