| LaraFabian a întrebat:

Ma numesc Lara, am 18 ani si am si eu o problema. Acum 4 ani si jumatate am cunoscut un baiat, la tara. Ulterior am aflat ca el locuieste intr-un oras putin mai indepartat de mine, dar nu foarte departe. L-am placut de prima data, si a dat si el de inteles acelasi lucru despre mine. Am inceput sa vorbim, mi-a propus sa stau cu el. dar stiind ca relatia nu avea sa functioneze din cauza distantei i-am spus ca nu vreau. Am continuat sa vorbim din ce in ce mai mult, si sa ma atasez din ce in ce mai mult de el pana cand am acceptat o relatie. Din pacate relatia noastra a fost scurta, si ne vedeam doar in vacante. Intr-un timp nu am mai tinut legatura iar acum 2 ani, in vacanta de vara, ne-am intalnit intamplator la tara. Am inceput sa vorbit din nou si am stabilit sa ne intalnim, dar cum ziua nu prea puteam, am cazut de acord sa ne vedem seara. Pot sa spun ca au fost niste seri superbe, in care am inceput sa ne cunoastem si sa vorbim despre noi. Din pacate a inceput scoala si din nou am pierdut legatura. Vara trecuta am inceput sa vorbim din nou si sa ne vedem seara, ne intelegeam din ce in ce mai bine si ma simteam in siguranta cu el. Numai ca dupa primele intalniri, tinand cont si ca ne vedeam la el in masina. a trecut la altceva. mi-a propus sa fac sex cu el. I-am spus ca nu pot, ca nu sunt sigura si in plus noi nu aveam o relatie stabila. Tin sa evidentiez faptul ca el este si o persoana extrem de orgolioasa, care este obisnuit ca fetele sa faca numai cum spune el si chestii de genul asta. Am luat in calcul si posibilitatea sa stea cu mine numai pentru ce mi-a propus, dar totusi, dupa evenimentele petrecute, incepuse din nou sa ma caute si sa-mi dea de inteles ca i-ar pasa de mine. Acum in vacanta de Paste o sa merg la tara si in mod sigur o sa il vad si pe el. Ulterior am aflat ca ar avea o prietena dar nu e nimic sigur. Chestia e ca nu stiu ce sa fac. eu m-am indragostit nebuneste de el, dar nu stiu daca merita. Un sfat, ceva? Fundaaaa

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer nu stiu daca,, relatia asta,, ar avea viitor, din cate spui, lui i c am place sa si traiasca viata, facand pe sefu, nu cred ca ti ar conveni sa fi papusa lui numai in vacante

| Amelya02 a răspuns:

Buna!
Oricat de indragostita ai fi tu, pastreaza-ti demnitatea de fata, fi cu caracter si nu-i permite nici sa vorbeasca despre acel subiect ( asta daca s-ar intampla)
Daca ti-a propus asta, fara sa aveti o relatie stabila, e clar ca ori esti doar o atractie pentru el, ori hormonii lui au luat-o razna, adica doar are nevoi fiziologice.
Nu face o greseala de care ai putea regreta mai tarziu!

| missoriginal a răspuns:

Da, e greu insa trebuie sa intelegi ca relatia asta nu prea are cum sa reziste daca proveniti din orase diferite. El nu stie ce faci tu in lipsa lui, tu nu stii ce face el in lipsa ta.
Nu merita sa continui sa te gandesti la el deoarece nu iti va ajuta la nimic...
Cum sa reziste relatia voastra daca va vedeti doar in vacante.Si se pare ca cica are o prietena(in fine, nu se stie sigur dar se pare ca dupa ce tu i`ai refuzat oferta se pare ca s`a grabit sa gaseasca pe altcineva.
Sfatul meusincer este sa uiti de el, oricum nu prea vad un viitor in relatia.Stii cum e:,, Ochii care nu se vad se uita.''

| AliGab a răspuns:

Nu, nu merita. Eu zic sa stai linistita ca este mai bine. Nimeni nu iti spune cat suferi dupa o noapte de sex, daca respectivul te lasa cu ochii in soare.

| WasabiLee a răspuns:

Ideea e ca ceea ce simti tu pentru el e ceva de suprafata, e dragoste orbeasca, dupa ce apuci sa il cunosti o sa afli de fapt cum e el. In principal dac a tipu te pune sa faci sex cu el fara sa te cunoasca e clar ca nu e vorba de dragoste. Eu zic sa cauti in alte parti, oricum timpul le rezolva pe toate.