| MaRyUkK a întrebat:

Buna ma numesc maria si eu plac un baiat iar el ma ignora complet. Eu am vorbit cu prietena mea iar ea i-a spus ca il plac el a spus: SI CE? Iar eu nu stiu ce sa fac pentru a stie dc ma place sau nu va rog ajutati-ma! Accept orice mic ajutor. APROPO IL PLAC SI IL CUNOSC DE LA GRADINITZA! Iar acum am 10 ani.

Răspuns Câştigător
| xANONIMx a răspuns:

Pai, e o dragoste de copil! E normal sa nu stii ce faci, dragostea te manevreaza si esti panicata.Atragei atentia, fa-l sa se uite la tine macar, adica sa te observe. Pritena ta nu trebuia sa-i spuna, ci tu! In fata ta se mai "inmuia". Asa iti dadeai seama daca te place sau nu. Dupa aceea, il poti intreba in fata daca vrea sa fie cu tine sau nu, dupa ce il intrebi daca te place.Mult succes!
Pss: Daca nu merge. uita-l! Dar nu te gandii la partea negativa!

8 răspunsuri:
| Andreea3219 a răspuns:

Pai ce pot spune, esti cam micuta nu? Acum nu prea sti tu cum este atractia fizica, sau chiar cea sufleteasca. Ar trebui sa te linistesti cu chestiile astea, bucura-te de copilaria, ce este as de interesant in a fi cu un baiat la varsta ta. Afla ca acum, chiar daca ar fi cu tine, voi nu ati sti cum sa va comportati, pentru ca probabil nu ati imparti sentimente. Si ca sa-ti dau un sfat : Dragoste cu de-a sila NU SE POATE! Chiar daca il cunosti de la gradinita, poate el vede doar ca pe o prietena (probabil nici atat daca nu te ia in seama ), asa ca nu insista ca tot ce vei reusi este sa-l scoti din minti si sa se indeparteze de tine complet, eventual sa te considere o "disperata". Acum, decizia este a ta. Poate nu o sa iti placa raspunsul meu si ai tot dreptul, dar incearca sa te gandesti la chestia cu baietii mai tarziu, crede-ma ai tot timpul! pup

| Jesss a răspuns:

10 ani? EVIDENT ca nu te place daca a spus " si ce " plus ca la 10 ani straight face ce sa vrei de la un baiat, poate astepti sa ti-o si puna, stai linistita. Treci peste, lasa asta pe mai tarziu, cati ani are? Daca e mai mare de clasa a 6-a nici nu se pune problema sa se uite la tine.

| Crina_8634 a răspuns:

Nu esti cam micuta pentru atata suferinta? Nu-ti mai bate capul cu asa ceva ca la varsta ta, baietii nu stiu ce inseamna sa aprecieze si sa tina la o fata. Gandeste-te la asta cand vei fi putin mai mare. Si oricum, stai linistita ca el va vrea acum atentia ta asa ca va sta tot timpul pe langa tine. Pe viitor, nu-ti mai lasa prietenele sa vorbeasca in locul tau. Baietii plac mai mult fetele sigure pe ele si indiferente.

| lilandy a răspuns:

La 10 ani te-as sfatui sa stai cu burta pe carte happy In clasa a 3a cred ca asta e cel mai bine pentru tine. Plus ca nu are de ce sa te placa, nu te supara dar uita-te prima data cum arati.

| MaRyUkK explică:

Andreiulitza exact asa fac azi am avut concurs micul matematician si imi era greu sa privesc in fata in banca unde era elsad

| MaRyUkK explică:

E de varsta mea dar e primul baiat pe care-l plac si sincer toti aveti dreptate si niciodata nu il bag in seama o sa vad in viitor...

| andreealuiza_5102 a răspuns:

Daca a spus "si ce" inseamna ca nu este interesat de tine.
comporta-te fata de el de parca nimic nu s-ar fi intamplat, de parca tu nu ai stii ca fata aceea i-a spus ca il placi.
in caz ca lumea va afla, ignora total si nicidecum nu incerca sa ii convingi ca nu este cum zic ei.
ignora total, nu baga in seama.

| gratzyella a răspuns:

Draga mea marya exysta un singur lucru de a-ty da seama daca si el t place.fa-l gelos. daca vz ca reactyoneaza cererilor tale inseamna kah t place... apoii inkearka sa-l cuceresty.este o dragoste d copil, nu conteaza varsta.Kel mai important este sa nu te day batuta indiferent de obstakole. Sper ca te-am putut ajuta, daca vrei sa mai vb cauta-ma la adresa de email graty_gabriella.Te astept pup:*