| mister_8143 a întrebat:

Buna ma numesc x si am avut o relatie de un an si 2 luni cu un baiat pe nume y.si m-am despartit de el pentru ca nu se mai comporta frumos si era gelos.eu m-am combinat cu un alt baiat dar inca tin la y.asa ca dormit la mine cand am fost singura. el imi imi cerea sa ma despart de baiatul cu care eram.eu nu eram decisa pentru ca vroiam sa vad daca se schimba dupa cateva zile m-am despartit de acel baiat ca sa ma impac cu el. dar am aflat ca y e cu alta fata si a dormit la mine doar ca sa-si bata joc de mine...doar ca sa se razbune si el imi zicea ca ma iubeste acum nu stiu ce sa cred.ma ignora total si imi spune ca m-am despartit de acel baiat prea tarziu.eu inca tin la el ce as putea sa fac? cum as putea sa fac sa realizeze asta si ce sa fac ca
nu sufar? si cum sa-l fac sa sufere si el cum m-a facut el pe mine sa sufar? va rog frumos ajutati-ma. va multumesc.

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey s-a intors roata, adica si-a batut si Y joc de tine asa cum ai facut tu cu el!

In viata totul se plateste...

| fabiola a răspuns:

Domnisoara x, baieti ca y, baieti ca z sunt peste tot! Pe cel pe care il iubesti nu-l faci gelos, nu-l faci sa sufere, nu te razbuni! Fa-ti ordine in sentimente, iar cand iubesti, iubeste pe cine merita si cine te merita!

| Marijuana a răspuns:

Razbunarea arma prostului...

Vezi tu roata se intoarce mai devreme sau mai tarziu, asa o sa fie mereu...

Foloseste indiferenta(cu y)si continuati viata...

| VodkaCoca a răspuns:

Daca el isi bate joc de tine nu ai cum sa te razbuni sa'l faci sa sufere, cand la o persoana nu'i pasa nu o faci sa sufere.
In viata invata sa fii mai decisa cu ceea ce doresti, si baieti ca y gasesti peste tot in ziua de azi, te'a invartit pe degete cum a vrut el, nu o zic in nume de rau sa nu intelegi gresit, dar din cate spui tu cam asa e. Ignora'l, fa-ti alt prieten si incearca sa'l uiti, stiu ca atunci cand suferi ti se pare ceva banal cand auzi uita'l fa asa fa asa, dar important sa nu te inchizi in tine, iesi, distreazate, el si'a batut joc de tine pentru ca a vazut ca faci exact ce iti spune el si ca ii mergea, arata'i ca iti este bine si fara el, indiferenta doare cel mai mult, asta bineinteles daca mai tine la tine.

| GyeBaek a răspuns:

Asata e lasa-l nu-i mai da atentie lui y, ignora-l.

| Emma a răspuns:

Buna
Imi pare sincer rau.
Totusi nu e bine sa incerci sa te razbuni, timpul o sa le rezolve pe toatehappy
Daca ti ar mai oferi o alta sansa s n o accepti pentru ca odata ce a facut lucrul asta mie mi se pare de neiertat

Fa`ti si u alt prieten si arata`i ce fraier a fost ca nu te a vrut.Asta e cea mai buna razbunare

Xoxo

| danielagoldica a răspuns:

Ti-ai luat teapa! Alta data sa fii mai inteligenta si sa stii exact ce-ti doresti!

| mister_8143 explică:

Si cum as putea sa fac sa realizeze cat de fraier a fost? sunt singura de ceea ce simt pentru el pentru fabiola.si nu vreau neaparat sa ma razbun vreau doar sa realizeze ce a pierdut si ca m-a facut sa sufar si ca nu va face asta si cu alta fata.si stiu ca mai tine la mine dar nu stiu cat de mult. vreau sa realizeze cat de fraier a fost si ca alta data poate sa fie cel care sufara si sa aiba grija sa nu mai faca pe alti sa sufere. ca azi sunt eu dar maine poate sa-i faca la alta fata.

| mister_8143 explică:

Adica exista posibilitatea ca daca vede ca mie bine fara el si imi este indiferent sa realizeze ca m-a pierdut si ca gresit? usor de zis sa fiu indiferenta dar cum sa fac asta? cum sa fiu indiferenta fata de el si fata de cei care vor sa-mi faca rau? cum sa fac ca sa nu ma dau doborata asa usor si sa nu ma mai gandesc sa fac o prostie? ce sa fac ca sa fie si viata mea macar ok. vreau sa-mi fac prieteni sa pot sa ma deschid.sa fiu indiferenta sa nu mai pun la suflet. dar nu stiu cum. ce spuneti?

| mister_8143 explică:

Intr-un final y era in bloc la mine si incerca sa ma oftice. dar dupa o ora. 2 ore el era intr-un local si eu am ajuns acolo cu un alt baiat dar am plecat si si-a dar arama pe fata si mi-a zis ca inca ma iubeste dar nu se poate desparti de fata aia pentru ca aia este virgina si vrea cu ea o relatie de lunga durata.si cu mine nu mai vrea sa fie pentru ca s-a plictisit de mine dar ma iubesti.ca vrea altceva. ca vrea lucruri noi. ce sa fac?sad

| skilet a răspuns:

Fa sex in fata lui cu un alt baiat

| florina_9096 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te combini cu un alt baiat happy poate vazandute cu altul ii va fi dor de tine si va incelege ce tampenia a facut big grin

fal sa sufere cum a facut si el

te pup:Xbig grin

| Antonio_3604 a răspuns:

Daca il iubeai dc nabii te-ai despartit de el straight face A da stiu,,, ca sa ai dupa ce sa iti para rau happy. Si daca era gelos ce are? daca il iubeai il intelegeai la problema cu geloziawinking alta data pretuieste ce ai pana nu e prea tarziuwinking Bafta!