| ioana2200 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine?
Eu sunt in clasa a9a si imi place foarte mult de un baiat din a12a.
Si el ma place dar amandoi suntem timizi. Imi puteti spune despre ce as putea vorbi cu el pe mess? Adica il salut, il intreb ce face... dar mai departe chiar nu mai stiu ce sa-i zic.
Astept sfaturile voastre:*:*:*

2 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Heiiii bine ca estiin lumea asta moderna si ca sa inventat internetul, caci daca nu. multe coli si plicuri consumati voi! deci treaba sta in felul urmator : ori iei tu initiativa, ori el! tu de fapt ce vrei? : "sa fi sarutata, alintata si bla-bla-bla-uri" daca da, cerei asta, simplu si usor: saruta-ma! Incearca sa nu fi timida, si crede-ma k nu se va astepta! Apoi il certzi : "sa nu se mai intample sa iti cer eu sa ma sarutzi " si il iei si il sarutzi din nou, cam asta se vorbeste! lasa messu si etc, e plictisitor, va intalniti si voi! succes si nu mai fi timida!

| Seducator a răspuns:

Buna Ioana pai daca sunteti amndo timizi de obicei baiatu face primul pas dar cand e timid mai greu afla ce il caracterizeaza ce face el in timpu liber ce il pace mai mult Iar apoi vei putea deschide subiecte cu el si nu iti vei mai pierde contrlu cand vorbesti cu elhee hee sunt sigur caci cu alte persoane nu faci asabig grin sau porniti un joc de ADv sau Prov si intreaba-l ce ii place cu ce se ocupa incearca nai nimic de pierdut