| RegardeLeCiel a întrebat:

Ma simt de parca as avea un cuțit înfipt în inimă de cand am aflat ca are prietena.Cum sa imi revin?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Este imposibil să îți exprim o anumită metodă și acesta să funcționeze. Cu timpul, atunci când îți vei deschide mintea suficient de bine încât să realizezi faptul că toată această consumare a energiei pentru acel cineva NU își avea rostul.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia stai un pic si lamureste-ne, ce esti tu: baiat sau fata?
Cine este el: iubitul, vecinul, amantul, sotul, sau barbatul care-ti place si-l admiri?

| Mmcosmin a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate doar subiectul unui show...din mintea ei

| RegardeLeCiel explică (pentru Violleta2022):

Eu sunt fata iar el este băiatul de care imi place

| Violleta2022 a răspuns (pentru RegardeLeCiel):

Din pacate, dragoste cu sila nu se poate face.
Daca baiatul asta are ochi pentru alta fata, nu ai ce sa-i faci, mergi mai departe si te resemnezi, fiindca nu-l poti infleunta.
Dragostea-i oarba si inima alege pe cine vrea ea, nu pe cine vrei tu.

| Sofer a răspuns:

Nu te mai gândești la el și vorbește cu următorul băiat.

| Elide a răspuns:

In primul rand trebuie să ștergi tot ce îți aduce aminte de el, dacă aveți poze, amintirile le vei îngropa,sterge.l de pe rețelele de socializare, sa nu vezi ce mai postează și cu cine umblă, nu trebuie să-l mai urmărești, șterge numărul, tot tot, asta e singura cale

| Anonima163333 a răspuns:

Salut!
Cel mai bine ar fi să-l uiți.
Gaseste-ti o preocupare care să-ți placa, vorbeste cu alt băiat?
Sper sa îți treacă. Numai bine!

| Justme79 a răspuns:

Buna cred că știu ce simți pentru că am trecut și eu prin așa ceva de câteva ori dar este trecător gândește-te că toate în viața se întâmplă cu un motiv și nimic nu este întâmplător știu că poate îți este greu acum dar încearcă să îți revi toate cele bune îți doresc

| Mmcosmin a răspuns:

Prea dramatic. Primul gest citind asta, a fost sa caut telecomanda sa schimb canalul. Cat de dulce este virtualul asta pentru tine si cat de amara realitatea, de nu vrei sa o accepti?! Un baiat are o prietena = tragedie. Mai sunt cateva mii de baieti singuri = inexistent. Cutitul din inima ta?!?!? este mai degraba un dezechilibru din mintea ta.

| rânza0veselă a răspuns:

Of, te înțeleg perfect. Mă simțeam exact la fel, de fiecare dată cand imi aduceam aminte de el ma durea si mai tare, un sentiment oribil.
Am stat ceva timp în agonie, nu stiam ce să fac. Cumva, totusi, am inceput să găsesc alte pasiuni, alte lucruri care să mă distragă de la gândurile dureroase. Pur si simplu fa altceva. Incepe un serial bun, o carte, o serie, joaca un joc. Ceva care sa ti ocupe mintea, sa te transporte in alta lume. Inconjoara te de prieteni, familie, muzica buna, chestii placute. In timp durerea se va estompa, incet, și vei fi împăcata cu gandul. Sper sa te simti bine in curând! ❤️