| RIGeorge a întrebat:

Buna, mai mult pentru fete.
Am avut 4 relatii mari si late de durata, de 3 luni, sunt burlac, am zis ca momentan nu mai vreau nimic serios, vreau sa ma distrez o perioada.
Nu stiu ce se intampla de la un timp, dar parca sunt singurul baiat in tot Bucurestiul asta, nu stiu cum se face dar ele incep sa ma bage in seamna, adica am avut o perioada cand m-am simtit singur si am incercat sa caut si eu pe cineva just4fun, am esuat, am cedat, deodata toate au venit foarte rapid de la sine. Adica am avut si inca mai am relatii just4sex, e totul bine dar pe mine ma framanta ceva si vreau sa aud parerile voastre, de ce fac asta si ce este in capul lor, am 3 exemple.

1. Alexandra
Alexandra 22 ani, este studenta, a venit la Bucuresti, ea fiind intr-o relatie cu tipul din orasul ei de 6 ani. am inceput sa ne vedem la hotel, dar de mai multe ori la mine acasa sex-sex si just sex, totul a durat 2 luni, a inceput sa se planga ca nu se mai inteleg si ala a si dat in ea etc etc eu nu prea cred in astea. Adica daca a dat in ea de ce nu l-a lasat pana acum? In fine pana la urma l-a parasit noi am mai continuat cateva zile apoi fiecare ne-am vazut de ale noastre.

2. Erika
Acum 5 ani cand eram singur ma vedeam cu Erika, atunci ea avea 20 si era casatorita de la 18 ani si avea un bebe de 1 an, ne vedeam mereu cand sotul ei pleca in delagatie, imi tot spunea ca nu se simte iubita si are nevoie de afectiune si dragoste ca ala e un nenorocit etc etc, nu am inghitit nici asta.

3. Cea mai interesanta parte
Ramona
Ramona are 24 de ani si a fost intr-o relatie cu cineva de 5 ani de zile, noi ne vedem de 2 luni, ea fiind in relatia respectiva dupa care ea acum 1 luna s-a despartit de el pentru ca nu se mai intelegeau. S-au certat foarte tare si la un moment ala i-a dat o palma peste cap, asa zice, nu am pus botul in fine, noi inca ne vedem si am inceput sa ne vedem din ce in ce mai des, ea imi spune sa nu ii mai scriu, sa ne vedem fiecare de drum cu toate ca eu nu ii scriam happy dar dupa 2 zile tot ea imi scrie hai sa ne vedem etc etc, Bun... stam noi in pat dupa sex si imi spune ca si-a facut un iubit de 2 saptamani si ca el este in Anglia acum, lucreaza acolo si vine de tot peste 6 luni, intr-o seara eram la ea doar ce am iesit amandoi din baie goi, nici macar prosoape pe noi si ala din Anglia o suna video laughing))) logic ca nu i-a raspuns si ala ca disperatul tot insista, vine din nou intrebarea, de ce face asta? Cum poate sa faca asta? Spune ca are iubit dar vine peste 6 luni.
Mai nu stiu, eu sunt un tip mai rece, nu prea imi arat sentimentele si rar cand sunt intr-o relatie spun "Te iubesc" si nu la oricine DAR... cand sunt intr-o relatie nu insel.

Cum poti fi cu cineva si se inseli in halul asta?
Ce este in mintea lor?
Si nu puteti spune ca sunt folosit ca daca stam sa ne gandim bine amandoi ne folosim unul pe altul, nu?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

În minte lor e lăcomie pentru trupurile altora.

| dullcat a răspuns:

Cand esti intr-o relatie nu inseli, dar le ajuti pe ele toate sa insele. laughing Eu zic sa iti cauti partenere care nu au probleme emotionale sau sunt intr-o relatie abuziva.Iti place asa mult tipul asta de femei disperate? E dubios.

| iulia0514 a răspuns:

Într-un fel și tu înșeli chiar dacă nu ești într-o relațiewinking ideea e că deși vezi ce fac și cum își înșală partenerul tu nu renunți sa te întâlnești cu ele decât în momentul în care ele dau semne ca ar vrea o relație cu tine, deci concluzia este ca te excita faptul că ele sunt într-o relație și în momentul în care se schimba situația tu dai bir cu fugițiiwinking

| RIGeorge explică (pentru iulia0514):

Mai nu este adevarat, atat timp cat sunt singur nu insel pe nimeni, si faza cu fugitul, niciodata nu au refuzat sau am fugit de cineva sau am dat papucii, am preferat sa faca ele pasul asta, cum am spus si mai sus par un nenorocit sunt rece dar am un suflet bun pe interior.

| sammie a răspuns:

Nu vei avea niciodată relații solide și loiale în viață dacă tu faci s3x și te întâlnești cu femeile/ iubitele oamenilor.

| AmandinaDragan a răspuns:

Sunt niste proaste. Majoritatea sunt asa.

| exoticbutters a răspuns:

Iti multumesc pentru ca ai impartasit aceste experiente. Nu ma mai bag niciodata intr-o relatie, ca prea se insala pe fata;-;

| RIGeorge explică:

Eu cred ca nu m-ati inteles, eu nu am nici o treaba cu mine sau problema, eu nu sunt suparat pe mine, eu nu caut nici o relatie serioasa in momentul de fata, eu sunt multumit si nu regret cu nimic, sunt liber profesionist am de toate nu imi trebuie nimic, cum am spus si mai sus, am avut si relatii serioase iar acum nu vreau nimic serios nu am nevoie momentan, vreau doar sa ma mai distrez putin cat mai pot ca nu se stie cum dau de cineva care imi pune capat, eu tot ce incerc sa caut sunt cateva raspunsuri din partea fetelor, cum poate sa faca aceste lucruri celor "dragi", adica eu daca sunt nemultumit intr-o relatie exista 2 variante, ori se discuta cu persoana si se incearca o rezolvare din parte atat al ei si al lui ori fiecare isi vede de drum si aia e, cand stai cu cineva atatia ani iti dai seama de anumite lucruri, aia chiar habar nu au ce se intampla in jurul lor?
Eu sunt un tip foarte calm, par eu mai al dracu dar cand ma cunosti sunt de treaba insa ca sa scoti ceva din mine pe partea sentimentala este mai greu, eu de exemplu am terminat acum cateva luni o relatie de aproape 5 ani de zile cu o fata extraordinara, nu ne-am mai inteles si am decis / ea a decis mai mult sa ne despartim, i-am respectat decizia si aia a fost, dar na atatia ani nici unul nu putem rupe connectiunea intre noi, ne mai vedem din cand in cand si la un momendat unul din noi trebuie sa spuna stop de tot sa rupem orice legatura sunt constienta de asta si ea la fel vorbim foarte deschisi unul cu altul.
Plus mai este o chestie, nu inteleg cu baietii / barbatii poate sa reactioneze invers, sa faca scandal, sau cu hartuire sau intra in depresie ca EA s-a despartit de el, nu stiu eu nu cred in depresie, toate lucrurile astea le avem fiecre in cap dar atat timp cat te gandesti la binele tau si nu lasi lucrurile negative sa gandeasca asa nu se ajunge la asemenea nenorociri, parerea mea.