| Sarah35277 a întrebat:

Buna, menstruatia poate intarzia daca ai contact sexual cu cateva zile inainte de aparitia acesteia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este un categoric NU. Lungimea ciclului menstrual si implicit terminarea ciclului si inceperea ciclului menstrual urmator prin pornirea sangerarii este COORDONAT si DIRIJAT STRICT HORMONAL de modul in care se desfasoara activitatea hormonala incepand din prima zi de menstruatie si pana in ultima zi. Indiferent cat de intensa ar fi activitatea sexuale, de numarul si momentul in care sunt intretinute, actele sexuale NU influenteaza si nici NU provoaca schimbari sau modificari asupra modului de desfasurare a ciclului.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Poate sa întârzie dar o sa vina ea.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cred ca depinde de nr de zile