| brokxy a întrebat:

Merita sa mai incerci sa lupti pentru cineva care nu isi face timp DELOC pentru tine? Ma baga intr-o depresie si mai mare. Eu incerc sa trag dar el nu face nimic pentru relatie...
Merge la munca, de la munca cand ajunge acasa nici atunci nu are timp de mine sad (nu stam impreuna in aceeasi casa) Nici acasa nici duminica nu are timp, nu vine sa ne intalnim. Eu nu mai stiu ce sa fac. Sa il ignor si eu sa ma prefac ca nu am timp de el sa vada cum e?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă nu e soțul tău, nu, nu merită.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca el nu face nimic pentru a repara relatia asta, inseamna ca nu mai are nimic pentru tine si asteapta ca tu sa realizezi asta, sa te superi si sa rupi relatia.
Multi se simt vinovati ca nu mai vor sa fie intr-o relatie unde nu mai simt nimic pentru cealalta persoana, dar de rusine, nu rup ei relatia, doar asteapta ca cealalta persoana sa se supere si sa rupa relatia, ca sa nu poarte el vina.
Oricum, dupa explicatiile tale de mai sus, este clar ca nu mai da nici o ceapa degerata pe relatia asta si asteapta marea destramare, ca sa se elibereze.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu are timp, să îl întrebi cât timp nu are. Apoi dacă nu primești răspuns satisfăcător, să îl lași, să nu îți pierzi timpul cu el.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Nici nu e nevoie sa se ajunga la aceasta intrebare, daca se ajunge, deja e nasolie, faptele sunt cel mai relevant raspuns, si oricum nu se va schimba.

| Mosotti a răspuns:

De ce sa lupti pentru un om care nu da doi bani pe tine.
Gaseste altul care da, care te iubeste, te indrageste, te respecta.
Nu are sens.

Nu te juca sa te cobori la nivelul lui sa faci la fel, ca, caracterul nu il schimbi asa.
Daca faci ca el inseamna ca te pui la mintea lui, vede ca desi nu da doi bani pe tine, tu tot il bagi in seama deci esti o carpa in fata lui (el asa gandeste), si va face ce vrea cu tine.
Deci alegi!

| sofisis a răspuns:

Pai...nu ti-e clar ca in "relatia" asta esti numai tu? Normal ca nu mai are nici un rost si e cazul sa il lasi in pace.

| SG1995 a răspuns:

Din punctul meu de vedere îi poți spune pa.

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai are chef de tine, probabil cauta alta si sta cu tine pana ii iese combinatia cu cinevawinking
Nu stiu cu cine te lupti, probabil te referi ca te tii dupa el...

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Lasă-l, desparte-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ma baga intr-o depresie si mai mare."
Daca lipsa persoanei din relație te baga într-o depresie înseamnă că nu ești încă pregătită de o relstie. Cu sau fara el/ea ar trebui sa ți fie perfect la fel de bine, partenerii doar îți îmbunătățesc viața.

Te plângi mai ceva ca o curcă plouata, deci tu in afara serviciului nu faci absolut nimic? Decât să aștepți pe el sa și faca timp... De asta ești în depresie.

Eu zic sa ți dezvolți caracterul și după sa te pui intr o relati, ești norocoasa că îl ai probabil dar ești prea proastă sa ți dai seama. Nici nu îl meriti

| Rux04 a răspuns:

Bună. Da, te sfătuiesc să te prefaci că nu ai timp de el să vadă cum e. Poate în felul acesta va realiza că dacă nu va face nimic te va pierde.

| RainbowD a răspuns:

Salut. După părerea mea chiar nu mai are rost sa încerci. Chiar nu are rostul sa îți pierzi timpul cu el, când ai atâtea lucruri de făcut. Mai ales dacă te afectează asa de tare. Eu zic sa o lași moale și sa începi sa te repui pe picioare. Chiar nu merita sa lupți pentru cineva pe care nu îl interesează de tine. Nu te mai amăgi. happy