| Anon31241212 a întrebat:

Mi-aș dori sa aud cat mai multe păreri din partea voastră. Am cunoscut un băiat de curând, care imi place mult. Noi suntem amândoi la facultate si stam la camin. Mi-a spus că el a fost rănit în trecut si nu mai crede in dragoste si ii pasa doar de dezvoltarea sa personală. Doar in cazul in care ar vedea implicare totală din partea fetei si sa aiba siguranta aia, asta l-ar face sa fie cu ea. Mie imi chiar imi place mult de el, vorbim multe lucruri,, profunde,, si ne petrecem serile impreuna. Mie mi se pare ca avem chimie si toata lumea ne intreaba daca suntem impreuna. Eu simt totusi ca el ma place fiindcă seara de obicei eu dorm la el in camera, ne sărutăm, etc. Si apreciez ca nu isi doreste sa faca sex cu mine de pe acum si ma respectă, fiindcă el consideră că nu asta e important la începutul unei relații. Voi ce credeti? Ma place? Ce ar trebui să fac? Nu vreau sa-l sperii, vreau sa o iau usor sa prindă incredere in mine.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă dormi cu el, nu e chiar ușor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci dormi la el in camera si va sarutati. Si intrebi daca te place? :/ pai altfel ce motiv are avea sa faca asta?

Credeam si eu ca pana la varsta facultatii stii cum stau treburile.
Dar ca raspuns: da.

| Andreeush a răspuns:

Ce fel de relație e între voi acum dacă dormi la el în cameră?

| Catalin77945 a răspuns:

Poate te place, poate doar vrea sa te tina asa ca sa se vindece, depinde, poti interpreta asta si asa

Are nevoie de timp cu sine. Lasă-l să se vindece, e aiurea să intervii în procesul ăsta. Ai răbdare și arată-i că îl înțelegi și îi accepți deciziile până când o să aibă suficientă încredere în el, în tine, în voi.

Poate să nu îți iasă, dar măcar ai încercat și nu o să ai regrete.