| Kalibi1327 a întrebat:

Buna, mi-a întârziat mesnstruatia 7 zile, sunt destul de sigura ca nu sunt însărcinată, dar azi am fost la baie si mi-a curs sange si am crezut ca mi-a venit dar nu mi-a mai venit acum, mentionez ca ieri am făcut sex anal.
Va rog fara comentarii răutăcioase sunt si eu om si chiar daca nu ne cunoastem nu vreau sa fiu insultata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia si/sau presupune ca sangerarea care a aparut, a reprezentat ''solul'' care te-a anuntat ca sangerarea menstruala va porni in zilele imediat urmatoare. De asemenea se poate afirma ca in acest moment esti in cea mai sigura perioada a infertilitatii absolute a ciclului care urmeaza sa se termine foarte curand si din acest motiv in aceste zile este cu totul / 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat. Faptul ca ieri ai intretinut un sex anal NU schimba cu nimic datele problemei. Ai fi putut la fel de bine sa intretii sex vaginal fiindca in acest moment esti in mod absolut sigur INFERTILA. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Buna!
In cazul in care excluzi o sarcina si anterior aveai ciclu de tip regulat, trebuie sa stii ca o singura intarziere de 10 zile nu reprezinta motiv de ingrijorare.
Mai exista posibilitatea ca un ciclu menstrual de tip regulat sa devina neregulat din cauza dereglarilor hormonale care pot sa apara la un moment dat.