| Andreeadanielaungureanu a întrebat:

Buna, mie imi place un baiat din cămin si i-am dat cerere dar nu aveam o poza cu mine si m-a blocat.Eu cred ca el a aflat că il plac si acum el incearca sa ma faca geloasă cu o fata din cămin.El a avut câteva tentative sa se bage cu mine in seama dar nu i-am acordat prea multa atentie.Ce credeti el ma place sau face la misto?

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

"acum el.incearca sa ma faca geloasă cu o fata din cămin." - de unde ai tras aceasta concluzie?
Perioada studentiei este perioada explorarii si a distractiei pentru marea majoritate a studentilor. Omu a incercat o data, de doua ori, i-ai dat cu flit, s-a reorientat repede. Mi se pare absolut normal.
Probabil ca daca incerci ceva vei avea succes la cateva nopti, iesiri whatever dar nu iti face mari sperante de iubiri sau mai stiu eu ce. Sunt rare cazurile in care doi se cunosc in camin si se iubesc forever.
Parerea mea e sa te maturizezi putin si sa nu te mai comporti ca una de clasa a 8-a. Vrei ceva, fa-ti cunoscute intentiile. Nu face teatru ieftin cand el incearca sa vorbeasca cu tine si nu da cereri cu conturi false si poze false ( wtf? )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a blocat, inseamna ca nu te place si ca ai interpretat tu gresit, actiunea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Tu ai da accept daca cineva ti-ar trimite o cerere fara poza? Nu ti se pare dubios? laughing
2. Daca nu i-ai acordat atentie s-ar putea s-o fi dat next.

| Andreeadanielaungureanu explică (pentru anonim_4396):

Aveam o poza dar nu era poza mea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreeadanielaungureanu):

Este posibil ca exact acea poza sa fie de vina. Fiindca ai afirmat ca : '' El a avut câteva tentative sa se bage cu mine in seama dar nu i-am acordat prea multa atentie.'' se poate presupune ca de fapt el te stia/cunostea cine esti si cum arati, iar cu poza trimisa ai vrut sa-l pacalesti. Astfel ca acea incercare de a te substitui cu o totul alta persoana NU a fost pe placul lui ceea ce l-a determinat sa ia hotararea de a te ignore din acest motiv. Fiindca se considera ca minciuna are picioare scurte, reiese ca daca il placi atunci ar fi cazul sa-i spui adevarul deoarece s-ar putea ca pana la urma sa castigi. Succes!