| Nathalie18 a întrebat:

Ne-am despartit acum 5 luni si nu am mai vorbit deloc fiindca el m-a blocat peste tot. Zilele trecute ne-am intalnit intamplator pe strada si a intrat in vorba cu mine. Ce inseamna acest lucru? M-a socat faptul ca mi-a vorbit dupa atata timp si nu stiu ce inseamna. Adica ma vrea inapoi sau nu ii e totuna sa ma vada si sa intoarca capul in sens opus.Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic!
Doar a avut bun simt sa te salute si sa te intrebe ce faci, asa cum ai face cu orice "cunoscut" cand il revezi dupa o anumiat perioada de timp.
Evident ca NU te vrea inapoi, a fost doar o simpla si politicoasa intalnire, total rece, asa cum ar face orice om normal, care ti-a fost coleg sau prieten in trecut.
Nu inventa posibilitati care nu exista de fapt, pentru ca omul nu a facut nimic sa te invite, sau sa-ti propuna ceva, deci, nu-i cazul sa scornesti/inventezi lucurui ireale.

| Nathalie18 explică (pentru Violleta2022):

Pai ar fi putut sa nu zica nimic nu? Adica pare a nu fi over, ca daca e over nu mai zici nici ceau dupa parerea mea. Sau ma insel?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nathalie18):

Doar un bou, fara respect si bun simt ar trece pe langa tine fara sa te salute sau sa te intrebe ce faci, mai ales ca ati fost destul de apropiati.
Baiatul asta, a dat dovada de bun simt si respect pentru tine, de aceea s-a oprit si a discutat cu tine banalitati.
Dar asta NU inseamna ca vrea ceva de la tine, dimpotriva, chiar nu vrea nimic, atata vreme cat nu te-a invitat nicaieri si nu ti-a propus nimic.
Ideea ca nu-i "over", este doar in capusorul tau, inventata de tine, dar baiatul chiar nu a spus nimic care sa te duca cu gandul ca mai vrea ceva de la tine, doar a fost politicos, asa cum ar fi orice om bine crescut si educat.

| sofisis a răspuns:

Nu te vrea inapoi. Pur si simplu a fost bine crescut si ti-a dat ziua buna. Daca te voia inapoi stiai sigur, nu intrebai pe aici.

| Emma30555 a răspuns:

Faptul ca v ati intalnit intamplator spune multe. In sensul ca daca si ar fi dorit ceva mai mult de la tine, te ar fi cautat nu v ati fi intalnit intamplator. Nu ti face iluzii. Oamenii sunt fiinte sociale, omul nu te uraste e normal sa te salute, dar daca el te a blocat peste tot candva inseamna ca s-a simtit sufocat de tine si presat, sfatul meu ar fi sa nu ti mai faci iluzii, in general vorbind, ia lucrurile asa cum sunt.

| MGEORGESCU a răspuns:

Nu te impiedica de astfel de situatii pentru a-ti da sperante de una singura, daca tipul ar fi considerat ca intre voi inca nu s-a terminat, te-ar fi cautat cu buna stiinta nu ar fi asteptat sa va intalniti intamplator ca mai apoi sa se reaprinda flacara iubirii. Faptul ca el te-a salutat nu consider ca inseamna nimic mai mult decat un simplu gest facut din educatie si bun simt, nu te crampona de asta ca sa iti faci avant in trecut doar de dragul vremurilor in care erati impreuna. Prin situatii similare am trecut si eu, doar ca nu am considerat niciodata salutul altceva decat o dovada a faptului ca suntem suficient de maturi incat sa ne asumam ceea ce s-a intamplat, ca avem cei 7 ani de acasa indiferent de cat de urat s-a terminat totul, ca avem respect unul fata de celalalt. Deci sfatul meu e sa nu te iluzionezi aiurea, daca te-ar fi vrut inapoi gasea o cale prin care sa te aduca langa el in cele 5 luni. Succes!