| Miru345 a întrebat:

Bună!
Nici nu știu cum să încep...aș vrea să aflu sfatul vostru.
Prietenei mele îi place de un băiat, ei nu vorbesc, dar am observat că în ultimul timp el îmi acordă atenție mie, îmi scrie, vorbim, nu mă simt bine că spun asta, dar îl simpatizez și el la fel, nici nuștiu ce să fac, să-i spun prietenei că vorbim și cum să o fac?
Sincer, mă simt vinovată într-un fel...

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu dacă merită să-i faci asta prietenei tale pentru un băiat. eventual spune-i situația și o pui pe ea să decidă, spune-i că dacă nu-i convine nu mai vorbești cu el, mai importantă o prietenie, zic eu.

| Marius22222222222 a răspuns:

Asculta inima

| Ely1234567 a răspuns:

Spune-i prietene-i tale ca vorbești cu acel băiat. Dacă nu îi spui și va afla se va simți rănită

| Trustmotorcy a răspuns:

Dacă prietenei tale îi place de un băiat și nu-i spune, este exact vina ei că nu trece la pasul următor.

Nu văd rostul să te simți vinovată pentru că vorbești cu o persoană, nu este proprietatea nimănui, dacă îl simpatizezi spune-i acest lucru și lasă lucrurile să decurgă normal.

Nu ai furat nimic, pentru că nu a aparținut vreodată cuiva acel băiat. Sincer, spune-i prietenei tale exact ce simți și nu evita comunicarea, pentru că există riscul de interpretare, așa mai bine spui adevărul și observi reacția.

Dacă o prietenie se termină din cauza unei astfel de situații stupide, baza prieteniei în sine era slabă.

| Miru345 explică (pentru Trustmotorcy):

Mulțumesc mult pentru răspuns!????

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Vorbiti intre voi care il ia laughing))