| Larisa_5606 a întrebat:

Nu inteleg o chestie.De ce pe mess face pe nebunu, si afara zici ca e alt omstraight face. I-am spus ca il plac dar acum ceva timp, insa nu s-a intamplat nimic. A urmat o cearta insa ne-am impacat. Face chestii ce ma fac sa inteleg ca nu il plac doar eu ci si el.Este orgolios, dar tot timpu cand il vad nu ezita sa ma priveasca in ochi, sa imi zambeasca si sa ma enerveze.De ce? Orgoliul il face asa? Multumesc

4 răspunsuri:
| Annellise a răspuns:

Draga Larisa,
Poate ca pe mess este ocupat si de alte lucruri gen: sa se joace pe calculator, sau alte activitati si nu are tot timpul chef sa discute cu tine.

| Annellise a răspuns:

Este evident ca ii place de tine, atata timp cat te priveste si se da din priviri la tine.
Insa trebuie sa ai grija, nu trebuie sa ii permiti sa se poarte frumos cu tine doar atunci cand are el chef si timp.
Incearca sa il ignori o perioada, fa-te ca nu iti mai pasa sa vezi: oare te cauta el si va veni el la tine? Daca au trecut 2 zile (fara sa vorbesti cu el deloc) chiar daca va vedeti, intorci imediat privirea, ii dai de inteles ca ceva te supara la el...atunci porti o discutie cu el cat de serioasa se poate. Ii vei explica exact ce te deranjeaza la el si punct.
Asa poate il faci sa constientizeze c esti desteapta si chiar te vrea langa el, si daca nu reactioneaza cum iti place tie: adio!
Sunt multi altii care asteapta la rand, nu ai de ce sa stai dupa el. daca nu se poarta si te trateaza asa cum meriti.
SPer ca te-am ajutat cu ceva.
O seara cat mai buna, te pup :*

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Baieti sunt total alt ceva. :-| ( nu toti sunt schimbatori )
Tu doar trebuie sa nu ii crezi pe cuvant!

| GoDliK3xOriginal a răspuns:

Ce? CE? CE? Adica, pfff amatoarelor, nu siti nimic de baieti... O optiune ar fi : Se Joaca Pe Calculator- si atunci e logic sa nu vb pe mess.Sau se ascunde de parintzi.Sau se ascunde de altcineva :->.