| maria999 a întrebat:

Nu mai pot sunt disperata am avut o relatie cu un baiat, l-am iertat de multe ori desi nu merita,dar ceea ce a facut in seara asta a pus capac. Astazi m-a sunat si i-am raspuns am spus „alo" si nu auzeam nimic, cred ca ma sunase din greseala sau nu stiu cum s-a intamplat, apoi am auzit ca vorbea cu cineva despre noi doi evident, sau in fine mai mult despre mine. Spunea ceva in genul „ si eu sunt cu una care e moarta dupa mine, dar vreau doar s-o *** si apoi sa ma despart imediat de ea. Baiatul cu care era a intrebat :„ macar mai e fata mare sa stii si tu o treaba", iar el a spus :„ nu ma intereseaza atat timp cat e buna de **** si e in stare sa faca orice pentru mine. Am ramas socata apoi am inchis telefonul deja auzisem prea multe si acum tremur toata nu-mi vine sa cred ca baiaul in care aveam incredre, la care tineam a putut sa-mi faca asta si sa minta in halul asta. Ma scarbeste totul mai ales el, dar am ajus sa-mi fie scarba si de mine ca am putut sa stau cu un nemernic.I-am trimis mesaj si i-am spus ca intre noi totul s-a terminat si ca am auzit tot ce a spus, i-am spus ca nu a facut altceva decat sa-si bata joc de mine. m-a intrebat ce am patit si de ce vorbesc asa si a negat totul a spus ca prietenul lui i-a povestit etc. Ma intreb cat de proasta ma crede incat sa nu imi dau seama ca el era, vocea lui. Sfaturi va rog. Sunt disperata.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Uite ca ai avut noroc,pentru ca intotdeauna in tot raul e si un bine!
Foarte buna expresia de "nemernic" pe care ai folosit-o si foarte buna reactia ta.
Acum,ai trecut printr-un soc,unul mare,dar cu timpul,vei intelege ca ai fost cu adevarat norocoasa.
Incearca acum sa te linistesti,in masura in care poti,un asemenea soc si o despartire,sunt o catastrofa si greu vei trece peste ele.
Dar,cum e vara,poate ai si cateva prietene,ia-te cu ele,mergi la strand,plimbati-va,jucati-va,razi,stropiti-va cu apa,citeste,nu asculta muzica trista,rupe,ascunde sau distruge tot ce ti-ar putea aminti de el,nu urmari cu coada ochiului perechile care trec,nu vedea filme romantice si,in general,cauta cu incapatanare motive de bucurie,sa simti tu ca te bucuri de ceva,de-un cer senin,de-o pisica care trece strada, de-un bebelus care-ti zambeste in carucior.
Si, te vei vindeca.
Sincer, ai avut noroc mare.
Acum, uita-l.
Nu merita nici doi bani gauriti!

17 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Eu cred ca nici macar sex nu mai dorea de la tine. Cred ca a facut special, a ras cu amicul ala al lui de tine, si probabil ca se asteapta sa il si ierti. Ca sa ii arate prietenului cat de inebunita dupa el eati si cat de proasta ( in viziunea lui proasta, nueu te-am facut proasta nu ma injura:p). Gandeste-te ca nu prea e posibil sa te sune din intamplare fix cand vorbeste ddespre tine. In cazul asta ar fi o coincidenta mult prea mare, ar trebui ca unul din evenimente sa se intample des ca sa aiba sansa de reusita. Nu poate vorbi prea des deapre cum vrea sa ti-o traga si sa te lase, plus ca baietii nu vorbesc intre ei despre acest lucru prea dea. A vrut doar sa arate ca eati fraiera, te-a sunat cu buna stiinta si si-a batut joc de tine. Merita sa il ierti? Probabil tu simti ca da. Daca vrei sa fi proasta lui, atunci chiar merita happy

| maria999 explică:

Acum mi-a treimis mesaj cu „mai vrei sa mai fi ceva intre noi zi ca sa stiu ceau"

| maria999 explică (pentru maria999):

Trimis* ma scuzati, dar credeti-ma ca nu sunt intr-o stare foarte buna.

| mihai69 a răspuns:

Bucură-te că s-a-ntâmplat.

| neutrino a răspuns:

El a spus numai adevarul!

| AgathaRo a răspuns:

Da-o in mama ei... In coincidente nu cred adica sa se apeleze telefonul la numarul tau, culmea in momentul acela sa vorbeasca despre o posibila fata. Ce varsta ai daca nu te superi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ii iau apararea dar exista si posibilitatea ca el sa braveze. Poate a vrut doar sa para mai interesant in fata unui prieten si a spus niste lucruri pe care nu le credea. Oamenii mananca rahat destul de des, nu e indicat sa crezi prea multe din ce spun.

Desigur, exista si sansa ca el sa fi stat cu tine doar pentru sex. Si nu ai ce sa regreti, dimpotriva, fii fericita ca soarta ti-a oferit sansa de a afla ce fel de om ai langa tine. Daca nu auzeai aceasta conversatie cine stie unde se ajungea. Baieti mai sunt o gramada si din ce ai spus despre cel cu care ai fost, ai sanse mari sa gasesti unul mai bun.

| PeFuga a răspuns:

Simplu: ai auzit deja ce planuri are cu tine. Fugi cat de departe poti. Blocheaza-i numarul, contul de facebook, etc. Daca tii la el ai sa fii tentata sa il ierti, deci e mai bine sa nu ii dai sansa sa te "corupa"... Fii fata desteapta si vezi-ti de viata ta! Si mai ales bucura-te ca nu ai apucat sa ii cedezi pana acum... :*

| bbu2eugen a răspuns:

Renunta la orice legatura cu el asa e mai bine.

| Waffen18 a răspuns:

E clar ca nu mai trebuie sa ai nicio legatura cu baiatul asta, poate chiar te-a telefonat din greseala sau a fost o scena

| Ella192 a răspuns:

E un prost, atita tot. Nu te merita! Fugi de el si uita-l, pentru ca nu meriti sa fii calcata in picioare.

| SergiuValentin a răspuns:

Rupi orice legatura cu el. Evital si sa nu ai incredere in el niciodata.

| Anonimus77 a răspuns:

Eu iti pot spune cu certitudine ca esti printre putinele norocoase care au auzit asta inainte de treaba. Sunt multe fete care chiar daca se dau drept cuminti sau nu stiu ce, tot se lasa pacalite cumva. Deci eu zic sa il lasi, cel putin pe moment si daca ar mai fi vreo sansa de impacare ai mare grija.

| SurpriseMotherfucker a răspuns:

Nu-l mai băga în seamă, pur și simplu laughing E clar că ți-ai pierdut vremea cu el.
Sper să-ți dai seama că nu te merită.

| blackmaniak a răspuns:

Nu avea cum sa te apeleze din greseala, consider ca a facut-o intentionat iar ca sfat lasa-l mai ales daca nu ti-a dovedit ca te iubeste, sunt destui baieti

| rawwwr999 a răspuns:

Orice lucru se intampla cu un scop. Faptul ca tu ai auzit ceea ce el spunea despre tine cu siguranta cu a fost la voia intamplarii si ai putut sa auzi singura ceea ce gandeste el de fapt. Gandeste-te ca totul e spre binele tau, nu merita sa investeti timp si sentimente intr-un om care nu este dispus sa faca la fel. Considera-te o persoana norocoasa, spre deosebire de alte fete tu ai avut ocazia sa vezi la timp ce persoana tineai langa tine. O sa iti gasesti pe cineva care te merita si care te va aprecia cu siguranta. :*

| rawwwr999 a răspuns:

Nu a fost la voia intamplarii*