| Anonim_3447 a întrebat:

nu stiam exact unde se incadreaza subiectul, deci am pus dragoste si sex.happy. Problema sta in felul urmator. Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac. Sunt foarte buna prietena cu un baiat. Imi este ca un frate. Are 18 ani si eu 16 acusi:-s. Desi inainte eram cu ideea ca vreau sa fiu doar prietena foarte buna ca sa nu rup relatia de prietenie, acum parca m-a traznit ceva si pur si simplu vreau sa fiu cu el. Cand ma intalnesc cu el ma imbratiseazaa ma ia de fata asa si se uita la mine asa de aproape. este foarte ciudat. Se poarta foarte frumos cu mine.Cum ziceam si mai sus imi este ca un frate. Este atat de ciudat, pentru. ca unii prieteni imi spun ca vezi ca el face pasi, fa si tu ceva. Ok. am facut si fac. Mi s-a spus sa-l sarut. dar wtf? Nu am curajul asta. adica as vrea super mult, dar este in afara puterilor mele sa zic asalaughing.
Este genul meu adica e rocker, asculta muzica ca si mine si chestii din astea. e foarte aiurea. Vorbesc cu el foarte mult si pe mess, de cele mai multe ori ne intalnim dupa ore asa din intamplare si mai vorbim dar stam putin. Adica chiar nu stiu ce sa fac! Si este atat de dragut si atat de pe placul meu. Acum sunt foarte confuza. Nu stiu ce sa fac. ma tot gandesc la diferite chestii dar nu-mi iese nimic! Nu sunt genul de fata timida, dar in momente de astea pot spune ca nu am deloc curajlaughing. Chiar vreau sa primesc sfaturi. Spuneti-mi ce ar trebui sa fac. cum sa reactionez. ce sa fac. sunt total confuza! Deci, save melaughing!

10 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Dai semne ca il placi?! Mai uitate si tu la el sau poti avea o discutie sincera cu el si ii spui pe fata totul (mai simplu nu?((dar daca spui ca nu iti sta in putere excludem, era doar o ideeXD)) )
Sau spune-i pe mess, pe internet ai mai mult curaj decat face2face incearca, gandeste-te ca daca nu poti atunci il vei pierde! ASta daca nu cumva face el primi pasii (numa el dar daca tu nu ii dai semne is usless) pnm nu prea stiu ce sa-ti zic... la tine este :ori face el primi pasi ori nimic!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Sa-i zici ca`l placitongue
Nah bun, pare imposibilchatterbox...
Nu trebuie` sa-i zici dn primatongue
Dar in principiu da`i de inteles ca si u il placi...

| BLUEishot a răspuns:

Heylaughing te inteleg perfect asa e si "povestea mea" deci sa iti spun el te place doar ca ii e frica sa nu rupeti relatia de 'fratie', ii place sa stea cu tine de aia te ia de fata si face chestii mai romanticesmug hmmthinking parerea mea ar fi sa vorbesti cu el adica incet incet sti cum se zicelaughing, dar sa il intrebi chestii mai personale adica daca are sentimente pentru relatii pe care le-a avut si asa happy sfatul meu: incearca sa te apropi mai mult de el apoi, sigur sigur va fi ceva :*

Baftaa chiar vreau sa aflu ce facii smug cu acest baiat :* fundasmug?

| NoNamess a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problemalaughing. e tot cu 2 ani mai mare si imi era ca un frate. :d ma proteja de toata lumea din scl si avea grija de mine. ma lua imbratze si ma pupa (pe obras_:d el stia ca-l plac dar tocmai iesise dintr; o relatie
di acum 3 zice mi-a zis ca ar fi tare sa fim la caterinca impreuna asa sa facem misto, eu i'am zis da( dar mai aveam putin si lesinam )si acum suntem pe bune imreuna
in fiecare minut imi spune te iubec love struck si imi spune cat de muult regreta ca nu ne'am cunoscut inainte:d
ia id'ul meu si o sa te ajut eu :d (lulu. love55)(pentru obseati si cei care au chef de misto - dau ig daca nu va unosc :d0
baftaa; X

| DenDi a răspuns:

Intalnitiva odata dupa ore si zii cu gingasie ceea ce simti pentru el.

| Bianca_7577 a răspuns:

Hmm.intr-o situatie din asa sunt si eu acum laughing eu zic sa incerci sa faci mai multi pasi adica din ce ai spus tu aici pare ca e interesat de o relatie sper sa nu ma insel happy incearca sa ii arati ca si tu vrei asta si sa presupunem ca nu va merge o sa ramaneti prieteni in continuare, incearca sa mergi pe ideea asta iti urez bafta multa cu el big grin

| Anonim_3447 explică:

Am uitat sa precizez. dau funda celui mai bun raspunshappy:*

| Anonim_3447 explică:

@ Castiel. cam asa cevalaughing. E aiurea nu?laughing).Dar, lasa ca imi fac eu curajlaughing)

| Alecsuu a răspuns:

Fa.ti curaj si cand va intalniti, bineinteles si sunteti singuri, spune-i ce simti pentru el. Poate ca si el simte acelasi lucru pentru tine si asteapta un moment mai deosebit ca sa iti spuna! happy Sper sa nu gresesc.dar din ce ai spus, eu asta cred! Mult noroc cu el! happy

| Anonim_3447 explică:

Ma voi gandi la ce ati zis voi si o sa dau funda pana la urma la ala care cred eu. oricum. merci mult de raspunsuri. o sa iau in calcul fiecare raspuns.>big grin