| BlancaFantasma a întrebat:

Buna!sad nu stiu ce sa fac ma simt singura.sunt in vacanta si n`am cu cine iesi pe afara deloc, deloc, numai de ma plictisesc toata ziua in casa. e asa de frumoasa vremea si eu n`am cu cine sa ma bucur de zilele frumoase.plus ca n`am prieten, si ma gandesc mereu la fostul c u care nu mai sunt impreuna de un an, cu el eram fericitasad. toate colegele de clasa au (numai eu si inca o fata suntem singure) si nu le pot chema pe afara ca n`au timp, stau cu iubitii lor.pana si cea mai buna prietena a mea de cand are iubit nu ma mai suna deloc, nu are timp. mie imi placea de fratele ei si imi place inca(el e colegul meu de banca) dar el nu ma place deloc, nici nu mai vorbeste cu mine de o luna.niste sfaturi de consolare.happyfundawinking(am 18 ani)

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu trebuie să disperi! Sunt destule activităţi pe care le poţi face în timpul liber. Doar pentru că nu ai iubit, nu înseamnă că nu te poţi distra pe cinste!
Sună-l pe colegul tău de bancă şi propune-i să ieşiţi să vă plimbaţi, sau să staţi de vorbă la un suc/o cafea. Sunt sigură că va aprecia, mai ales că tu, ca fată ai decis să faci primul pas.De asemenea, poţi ruga o colegă/prietenă să vină cu tine la piscină/ştrand, sau la diferite spectacole; aşa vei putea cunoaşte mai multe persoane cu care poţi ieşi ulterior.
Sunt o mulţime de lucruri pe care le poţi face şi stând în casă; de exemplu, poţi citi o carte bună (nu contează domeniul, important este să îţi placă), eu ţi-aş recomanda "Viaţa pe un peron" de Octavian Paler, sau "Numele Trandafirului" de Umberto Eco. Sunt nişte cărţi foarte bune, de filozofie, care te vor ajuta să-ţi dezvolţi vocabularul. De asemenea, te poţi interesa ce cărţi vei studia în viitorul an şcolar.
Mergi la shopping, vizionează filme, ascultă muzică, cântă, desenează! Nu lăsa vacanţa de vară să treacă pe lângă tine doar pentru că socoteşti că nu te poţi distra dacă nu-i ai pe prietenii tăi lângă tine.
O seară plăcută! Baftă!

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca stai in casa n-o sa gasesti pe nimeni. Nu consolare iti trebuie, ci sa iesi cu prietenele pe afara. Daca vrei un sfat, uite: nu te mai gandi mereu la fostul, baietii nu-s atrasi de chestia asta. Nici tu n-ai vrea unul care sa planga dupa fosta, asa ca lasa ce a fost si scoate fetele seara la o bere.

| BlancaFantasma explică:

laughing)kavi sunt din gorj dar am fost in ct chiar saptamana trecutalaughing am stat chiar pe strada pictor nicolae grigorescu daca ai auzit de aceasta strlaughingam fost la mare dar am prins o vreme nasoala rau.

| wildthing a răspuns:

Un sfat de consolare...fa-te mai frumoasa.

| wdsasd a răspuns:

Pai fa sex si o sa ai iubit.

Răspuns utilizator avertizat
| Kavi a răspuns:

Hmm asta e intr-adevar suparator.De unde esti? daca stai in constanta poate ne intalnim laughing ca nici eu nu prea am cu cine sa imi petrec vremea vreo luna.