| Andreea1778 a întrebat:

Bună... Nu știu ce se întâmplă cu mine în ultima vreme, cred ca am luat-o razna. De la un timp nu mai sunt eu și nu ma mai pot înțelege pe mine. Deci gen sufăr după fostul ca am auzit ca are relație, ii dau block ca să îl uit și după îmi pare rău, ba simt ca îl iubesc pe actualul, ba sufăr după fostul, ba îl urăsc, ba sunt geloasa pe actualul... Deci nu inteleg ce se petrece în mintea mea, de la o vreme sunt asa și simt ca am innebunit. Știu ca suna foarte ciudat ce am scris aici dar va rog sa nu faceți mișto laughing)ajutați-mă cu niște sfaturi sa îmi revin din stările astea.

Răspuns Apreciat de Editori
| adeluna a răspuns:

Am citit intrebarile tale precedente. Iti recomand sa faci si tu asta, poate te ajuta sa te distantezi si sa ai o imagine de ansamblu. Pare ca lucrul pe care il vrei de fapt este sa eviti cu orice pret a fi abandonata. Primul a rupt relatia, dar stie ca inca te mai poate manipula emotional si poate chiar folosi sexual. Al doilea nu te respecta suficient incat sa iti ia apararea sau sa nu incerce sa te controleze. Si nici tu nu il respecti, de fapt, incat sa te dedici relatiei. Pare ca el te foloseste pentru sex, tu ca sa nu fii si gura cat timp astepti ca primul sa se reintoarca la tine. Nu il vrei pe el pentru cine e el, deci nu e corect sa fii cu el. Valeriu are niste sfaturi excelente: investeste-ti timpul si energia in tine. Vei vedea ca vei fi ok, singuratatea nu e asa groaznica cum crezi. Iar cand o sa ai din nou o relatie, asta sa fie pentru ca iti alegi partenerul pentru cine e el, nu doar pentru a evita singuratatea pana sa fii cu cine vrei sa fii.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Draga mea tu nu suferi dupa nici unu esti imatura si cauti fraieri de care sa profiti, femeile nu au sentimente asa ca numai vorbiti de ele

| adeluna a răspuns (pentru RAY):

Cine te-a ranit sa generalizezi asa?

| RAY a răspuns (pentru adeluna):

Multumesc de vot rolling on the floor rolling on the floor semn ca am dreptate

| Andreea1778 explică (pentru RAY):

Pai doar nu suntem roboti sa nu avem sentimente logic ca avem

| Violleta2022 a răspuns:

Cum trecutul nu se mai poate schimba, incearca sa mai faci o bosesie din viata privata a "fostului" si sa-ti vezi de prorpia ta viata, ca risti sa-ti bati joc de ea si sa-l pierzi si pe actualul iubit.
Gelozia este o boala mentala grava si daac acum nu iti folosesti creierul sa te opresti din asta, ajungi sa fii singura si nefericita toata viata.
Nu este nromal sa mai urmaresti un fost iubit si nici sa-l cauti. Da-i pace!

| Andreeush a răspuns:

Adică tu acum ai o relație dar încă te gândești la fostul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferi de tulburare de personalitate borderline mergi la psiholog

| Bruno92 a răspuns:

Oarba după tine du-te la un psiholog lemne și pietre după tine rolling on the floor

| Andreea1778 explică (pentru Bruno92):

Ho turbatule, nu comenta asa dacă nu cunoști situația.

| Pantagruel a răspuns:

Cred ca ai nevoie de o partida buna si mult vin?

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Iti recomand un psiholog sau daca vrei sa te "reglezi" singura ai putea sa te deconectezi de la tot ce inseamna internet si sa ti traiesti viata alaturi de prieteni, gaseste ti activitati care sa ti ocupe timpul pentru ca e logic sa te gandesti la fost daca nu ai ce face cu timpul tau.Acum e problema ca ai iubit si te gandeti la fost...nu e ok.dar ai putea remedia aceasta problema facand o pauza cu el si sa ti gasesti un hobby.Un sport de exemplu ar fi cel mai ok,du te la sala,citeste,mediteaza,fa ceva cu viata ta,oamenii vin si pleaca. Daca el te a parasit si a trecut peste asa usor,incearca sa faci si tu acelasi lucru,stiu ca doare, stiu ca e greu, stiu ca orice ai face este in zadar, stiu ca orice faci te duce cu gandul al el.Eu am trecut peste cu ajutorul prietenilor, sa ies toata ziua sau sa ma joc, etc.Fa ceea ce ti place

| Mihaela2023 a răspuns:

Dar ai incercat să vorbești cu el? nu îi mai pune block chiar dacă are prietenă, încearcă să discuți cu el să vezi ce mai face dar fără să intri in relația lor
, cel puțin până îți trece starea asta folosește-te de el

| Andreea1778 explică (pentru Mihaela2023):

I-am dat Block, nu are rost sa vorbesc cu el sa ma amăgesc degeaba când știu ca nu se mai poate nimic între noi și are iubita.